מערכת GIS

מחלקת  GIS מרכזת שכבות של מידע גיאוגרפי לצורך הפקת מפות שונות. ראשי התיבות בעברית של המקצוע הזה הן ממ"ג = מערכת מידע גיאוגרפי, ובאנגלית Geographic Information System.

מיכה סילבר

מטפל בנושא מאז שנת 1998 כאשר במסגרת הקמת רשות ניקוז ערבה עלה הצורך בקליטת מידע מרחבי, ועיבוד המידע . למשל ברשות הניקוז יש חשיבות רבה באיתור נכון של אגני היקוות וערוצי הנחלים. מחלקת הפיתוח של המועצה נעזרת בשכבות המידע האלה לשם תכנונים עתידיים או שינויי תוכניות קיימות. 

בתחום זה מיכה עובד עם עמי שחם, מנכ"ל רשות הניקוז, ובועז רונן, מהנדס הרשות. כמו-כן גיל סלווין, מנהל הפיתוח מקבל שירותי מיפוי באופן שותף. ישנן בקשות גם מהמושבים ומאנשים פרטיים.

במחלקה מחזיקים שכבות מידע רבות כולל תחומים אדמיניסטרטיביים, המידע ממשרד הפנים (תמ"א), תחומי משבצות מינהל מקרקעי ישראל, חלקות חקלאיות, תצלומי אוויר - גם חדשים וגם היסטוריים ,קווי גובה, כבישים ושבילים ועוד. כל מי שמבקש מפה: תצ"א משולב עם שכבות מידע נוספות יכול לפנות אלינו. התמחור, שמחושב לפי שעות עבודה וגודל ההפקות, הוא "שווה לכל נפש".  כמו-כן כל אחד שמעוניין להקים אצלו מערכת GIS מקומית יכול לקבל המלצות והדרכת בתוכנות GIS מבוססות קוד פתוח.

זאת הזדמנות להזכיר: כאשר ישוב מזמין מדידה כל שהיא, רצוי להעביר למחלקת GIS עותק של המדידה, כך שתמיד הארכיון של מדידות יהיה מעודכן.

מיכה סילבר
מנהל רשת, רשות ניקוז
077-6449459
052-3665918

תאריך עדכון אחרון של עמוד זה: 29/03/2016

תגובות

התחברו על מנת לפרסם תגובה
תגובתך התקבלה בהצלחה!