סינון ספאם ווירוסים

כל תיבות הדואר של מנויי הערבה מוגנים היום נגד וירוסים וספאם (=הודעות דואר זבל ופרסומות)  ברמה גבוהה ביותר עם אפשרות של ניהול אישי של כל תיבה.

הסינון נעשה ע"פ חוקים שונים ורבים, חלקם מורכבים מאד. לא אתעכב על נושא זה כאן. רק אציין, שבהחלט יתכן מצב בו כתובת שלא נחסמה עד עתה, תתחיל להחסם. 

עלות הסינון היא סמלית בלבד - 2 ש"ח לחודש לתיבה ואין כל עלות נוספת לקבלת דוחות ניהול.

כברירת מחדל (= האפשרות שקיימת אם לא בקשתם משהו אחר) אינכם מקבלים דוחות של ספאם ווירוסים שנחסמו, אלא הסינון הוא "שקוף" מבחינתכם - אוטומטי ללא התערבות. כיוון שרוב המנויים מעדיפים את השיטה הזאת, בחרנו בסינון שאינו אגרסיבי, כך שמדי פעם מגיעה איזה שהיא הודעת דואר זבל, אך מצד שני נדיר שנחסמת הודעה תקינה.  בכל מקרה, גם אם אינכם מקבלים דוחות ויש לכם חשד שהודעת דואר שנשלחה אליכם נחסמה - נא פנו אלי מיד לבדיקה. כל ההודעות שנחסמות נשמרות למשך שבועיים וניתנות לשחרור במקרה הצורך במשך תקופה זו.

בנוסף, התעבורה הפנימית  - בין מנויי הערבה לבין עצמם, שמנוהלת כולה על השרת שלנו,  אינה עוברת סינון ספאם.

כל מי שמעוניין לקבל דוחות של דואר זבל מוזמן לפנות אלי באימייל . 

הדוחות מתקבלים 3 פעמים ביום בשעות קבועות: 8:00 בבוקר, 14:00 ו-20:00 .  אני ממליצה למקבלי הדוחות ליצור בדואר חוק מיוחד עבור הדוחות, כך שכולם יתרכזו בתיקיה מיוחדת. כל יום או כמה ימים אפשר לעבור עליהם ולבצע את הניהול (אם צריך) ע"פ ההסברים בהמשך.

להלן הסבר מפורט : איך להשתמש בדוחות ולהפיק מהם תועלת. כל מי שמקבל דוחות מתבקש לקרוא בתשומת לב את ההסבר. אנא פנו אלי  בכל בעיה או אי הבנה.

הסבר למקבלי דוחות הספאם

ראשית, חשוב מאד לשים לב: ברוב המקרים אין צורך לעשות כלום עם הדוחות - לא לסמן וללא ללחוץ על שום קישור!  הם נועדו אך ורק למצבים בהם הסינון אינו כפי שרציתם: אם נחסם אימייל שאתם מעוניינים בו, או מגיעים אליכם לדואר דברי דואר לא רצויים. ראו הסבר בהמשך.

הדו"ח ממגיע אליכם 3 פעמים ביום נראה באופן עקרוני כך (הכיתוב בעברית, בכחול ובצהוב וכן החיצים  - תוספות שלי):

דוח סימון ספאם

איך לקבל ("לשחרר") הודעה שמסומנת כספאם?

אם אתם כן רוצים לקבל הודעה שסומנה כספאם, לחצו על הכפתור הכתום:   Relese Email (שחרור מייל) בשורת ההודעה, בעמודה הימנית. 

איך לסמן הודעה שהגיעה כספאם כתקינה?

"שחרור" של הודעה מאפשר לבדוק אותה, אבל לא מונע ממנה להופיע כהודעת ספאם גם בפעם הבאה. אם נרצה לקבל תמיד את ההודעות מאותה כתובת  (שלא יסומנו כספאם) יש ללחוץ על הכפתור הירוק: Allow Sender שמימין לאותה הודעה בדו"ח. הלחיצה הזאת תכניס את הכתובת ממנה נשלחת ההודעה ל"רשימה הלבנה" שלכם: רשימה של כתובות מותרות. לדוגמא: אם אתם משתמשים בשירותים של wallashop ורוצים לקבל את ההודעות מהם באופן קבוע, למרות שאלו הודעות פרסומיות. 
ניתן בעתיד גם לשנות קביעה זו. ראו הסבר בהמשך לגבי רשימות שחורות ולבנות. 

איך לסמן הודעה שהגיעה כתקינה - כספאם?

אם הגיעה אליכם הודעה שמבחינתכם היא ספאם (יכול להיות גם חבר ששולח יותר מדי סרטים ומצגות..) ואינכם רוצים לקבל הודעות מאותה כתובת, חכו לדו"ח הקרוב, (לדוגמא: אם ההודעה שאתם רוצים לסמן הגיעה ב-12:00 היא תופיע בדו"ח של שעה 14:00)  מצאו את השורה של אותה הודעה בדו"ח (השורה תופיע כהודעה תקינה - עם סימון ירוק) ולחצו על Block בעמודת Email מימין להודעה. כך בעצם הכנסתם את כתובת השולח ל"רשימה השחורה" שלכם .

בפעם הבאה שתגיע אליכם הודעה מאותה כתובת היא תסומן כספאם  ולא תגיע לתיבת הדואר שלכם.

טיפול ברשימות שחורות ולבנות 

אחרי שחסמתם או התרתם כתובות מסוימות, הן נכנסות לרשימה השחורה או הלבנה שלכם. שימו לב, שלא ניתן לשחרר או לשנות סטאטוס של הודעות כאלו מהדו"ח היומי. אם אתם רוצים לשנות, למשל, לשחרר הודעה מכתובת שהוכנסה לרשימה שחורה, יש קודם כל להוציא אותה מהרשימה. זה נעשה בעזרת דו"ח רשימות שחורות ולבנות . ניתן לקבל את הרשימה שלכם לדואר ע"י לחיצה על הקישור:  

Click here to log-on to your personal quarantine management

שנמצא בתחתית הדו"ח היומי (מסומן בתמונה שלמעלה).

כשלוחצים על הקישור מגיעים קודם כל לריכוז של הדואר שלכם. לחצו בתפריט מימין על Mail Policy Rules כדי להגיע לרשימות. 

הרשימה העליונה היא השחורה ומתחת הלבנה. החיצים מימין מאפשרים לסגור / לפתוח רשימה, כאשר הכתובות ברשימה מסודרות לפי ה-ABC וניתן גם לחפש כתובת. ליד כל כותרת רשום כמה כתובות נמצאות ברשימה (בדוגמה הזאת: 333 ברשימה שחורה ו-69 ברשימה לבנה)

חשוב: אל תכניסו את הכתובת שלכם לרשימה לבנה! יש שולחי ספאם שישתמשו בכתובת שלכם כדי לשלוח ספאם. אם הכנסתם את הכתובת שלכם לרשימה הלבנה - ספאם מסוג זה לא יחסם. 

 

רשימה שחורה

 

רשימה לבנה

מימין: רשימה שחורה פתוחה 

משמאל: רשימה לבנה (נמצאת מתחת לשחורה) פתוחה

 

כדי להוציא כתובת מרשימה שחורה / לבנה לוחצים על ציור הפח האדום . הפעולה תתבצע לאחר אישור. 

בדוגמה: אישור הוצאה מרשימה שחורה. 

אישור הוצאה מרשימה שחורה

 

לאחר האישור מקבלים הודעה,  שהפעולה בוצעה בהצלחה.

יש שאלות, תקלות? לא הסתדרתם?  מוזמנים לפנות במייל או בטלפון 

גילה טל
אינטרנט ערבה
08-6592247
052-3665925

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!
התחברו על מנת לפרסם תגובה