מרכז מדע והעשרה

חזרה לפעילות וחוגים תשפ"ב>>

רכזת:  מאיה רייטר

תכנית דה וינצ'י 

תכנית דה וינצ'י לילדי כיתות א-ג

הדמיון והאינטואיציה, החיפוש וההתנסות, האכזבה והסיפוק, מלווים את מעשה היצירה הן של מדענים והן של אומנים כאחד. לאונרדו דה-וינצ'י שהיה מגדולי אומני הרנסנס, שילב בין מדע לאומנות, והשאיר לעולמנו יצירות מופת רב תחומיות. הוא היה צייר, פסל, מדען, מהנדס וממציא. הוא תכנן מכונות שהקדימו את זמנן במאות שנים, הוא היה צייר-פילוסוף, שאומנותו מושתתת על ידע מדעי רחב. תכנית דה וינצ'י מיועדת להפגיש את הילדים עם קורסים מרתקים במדע ובאומנות. התכנית כוללת ארוחת צהרים במטבח של מרכז קהילה.

התכנית תתקיים השנה בימים שני ורביעי

לוח זמנים:

13:15 קורס ראשון לפי בחירה

14:15 ארוחת צהרים

14:45 קורס שני לפי בחירה

16:00 סיום והליכה להסעות

  • כיתות א-ב יכולים להירשם לתכנית מלאה או חלקית
  • כיתות ג מוזמנים להירשם לתכנית חלקית שמתחילה בשעה 14:10

שני דה וינצ'י

מדע והעשרה

קורס מלאכת יד

מדריכה: טליה חסון

הילדים יחשפו לעולם האומנות, המלאכה והיצירה. הם יפתחו את הדמיון ויתנסו בעבודה במגוון חומרים וטכניקות שונות ומיוחדות, תוך פיתוח סגנון אישי והפקה של תוצרים מפתיעים ומדליקים. מתאים לבנים ובנות כאחד.

ילדים בבוסתן שיטים

קורס ילדי הבוסתן

מדריכים: צוות מדריכי הבוסתן

"ילדי הבוסתן" יפעלו במתחמי הפעילות בבוסתן. הם יתנסו בטיפול בפינת החי, עבודה חקלאית בחממה, ויפעלו בכל שאר המרחבים – פינת נגרות, מרחב תחושתי והמטבח, מתוך חווית העשייה ובאווירה של חקרנות וסקרנות.

מדע והעשרה

קורס מגלי ארצות

מדריכה: מיטל לויטה

במהלך הקורס "נטוס" ונבקר בארצות רבות מסביב לעולם. נכיר תרבויות שונות, מנהגים, מאכלים, שפות, סיפורים ואתרים היסטוריים ברחבי הגלובוס.

כל זאת ע"י הפעלות מהנות, משחקי חשיבה והרבה יצירה.

הקורס מיועד גם למצטרפים חדשים וגם לילדים שכבר היו בו בשנה שעברה.

טיסה נעימה!


רביעי דה וינצ'י 

מדע והעשרה

עולמם המופלא של בעלי החיים

מדריכה: מאיה רייטר

בקורס נפגוש מקרוב מגוון חיות מיוחדות ומרתקות. נתגבר על חששות מבעלי חיים מסוימים, ונכיר את עולמם המופלא דרך התנסות, סיפורים, יצירות ומשחקים. ילדים שהיו בקורס בשנה שעברה מוזמנים לקורס המשך בו נעסוק ברווחת בעלי החיים, נבנה וניצור מגוון כלים ומשחקים עבור חיות המחמד האהובות.


מייקרס

רובוטיקה

מדריכה: נועה ברנס

נכיר אתגרים הנדסיים על ידי בניית רובוט אוטונומי לביצוע משימות. נלמד עקרונות של בנייה נכונה בחלקי לגו: יציבות, חוזק, בטיחות, נתנסה בעבודה עם חיישנים, מנועים ותכנות בסיסי.

מחיר:

2,200 ₪ לתכנית מלאה ביום שני או ביום רביעי: שני קורסים וארוחת צהרים. מיועד לכיתות א-ב בלבד.

1,700 ₪ לתכנית חלקית ביום שני או ביום רביעי: קורס אחד וארוחת צהרים. מיועד לכיתות א-ג.

30 מפגשים בשנה.

פתיחת הקורסים מותנית במינימום משתתפים. יתכנו שינויים.


 

קבוצת שומרי הנחלים
 

מדע והעשרה

קבוצת מצוינות באקולוגיה, כיתות ה-ו

בהנחיית: ד"ר עודד קינן ומרצים אורחים

הערבה היא חבל ארץ ייחודי, מרחב גיאולוגי שלא קיים באף מקום אחר בעולם, מפגש בין שלוש יבשות המייצר מערכות אקולוגיות מופלאות ומפגשים בין תרבויות קדומות. עלינו להכיר אותה, להוקיר אותה ולשמור עליה.
קבוצת שומרי הנחלים היא קבוצה של תלמידים אוהבי טבע וסביבה, השואפים לשמור על הערבה וללמוד עליה. את הקבוצה יוביל ד"ר עודד קינן, חוקר במו"פ מדבר וים המלח ומנהל החווה ללימודי מדע חקלאות וסביבה- חממת הערבה. במהלך השנה נערוך מפגשי למידה, סיורים ופעילויות, נכיר את האנשים שחוקרים ולומדים את הערבה, ונסייע לפרויקטים של מחקר מדעי וסביבתי ופרויקטים של שמירת טבע באזור. ההרשמה לקבוצה כוללת ראיון אישי.

ימי שני 14:30-16:00

מחיר: 500 ₪


רובוטיקה ותכנות

מדריכה: נועה בר נס

רובוטיקה

נבחרת רובוטיקה FLL לכיתות ה- ומעלה

אנו מזמינים אתכם להצטרף לנבחרת הרובוטיקה של הערבה, ARABOT. 

השנה חברי הנבחרת יתקדמו ויעמיקו בהכרות עם עולם הרובוטיקה והתכנות באמצעות בניית רובוט אוטונומי לביצוע משימות. הקורס יתקיים כחלק מתוכנית FLL הארצית והעולמית, בהתאם לנושא השנתי ולחוקי התחרות. הנבחרת תשתתף בתחרויות מחוזיות  ובפיתוח פתרון בר קיימא לשיפור החיים בערבה בהתאם לנושא השנתי. הנבחרת מיועדת לתלמידי רובוטיקה ותיקים וגם לחדשים. מוזמנים להצטרף!

יום שלישי 14:10-16:00

מחיר: 950 ₪ לכל השנה

מייקרס

מייקרס לכיתות ד-ז

המייקרס הוא קורס של עשייה, תכנון, פיתוח, יצירה ועבודת ידיים. המשתתפים יחשפו למגוון תחומים ונושאים תוך עבודה והתנסות באמצעים טכנולוגיים חדשים כמו מדפסות תלת מימד, חותכי לייזר, בקרים חשמליים, כלי חיתוך ונגרות. 

המשתתפים יעבדו על פרויקטים קבוצתיים ואישיים אשר יוצגו בתערוכה בסוף השנה.

הקורס מיועד לתלמידים ותיקים וגם לתלמידים חדשים. מוזמנים להצטרף.

הקורס יתקיים במרכז MAKE ערבה במו"פ

ימי ראשון 14:30-16:00

הסעות הלוך מספיר למו"פ, חזור לספיר ומשם בהסעות הרגילות

מחיר: 950 ₪ לכל השנה

רובוטיקה

בטא – קורס תכנות, כיתות ד' – יב'

ילדי כיתות ד' ומעלה מוזמנים ללמוד תכנות באמצעות שיטת בטא. שיטת בטא משמעה לימוד באמצעות ביצוע אתגרים ופרויקטים, בלימוד עצמי תוך כדי היעזרות במנטורים. מטרת הקבוצה היא ללמד תכנות ילדים ונוער באזורי הפריפריה בעיקר. חומרי הלימוד המרכזיים נגישים לכל אחד באינטרנט (בויקיספר ובויקיברסיטה). את הלימודים ילוו מנטורים בוגרי בטא מהערבה ומרחבי הארץ. הלימוד בבטא הינו ללא עלות, וכל חברי בטא עושים זאת בהתנדבות.

מחיר: 500 ₪ לשנה, עבור פעילויות מיוחדות

ימי חמישי 14:30-16:00

רובוטיקה

רובוטיקה בקבוצה קטנה, כיתות ד-ו

לימוד רובוטיקה בקבוצה קטנה של 4-5 משתתפים. יחס אישי, דגש על הסתגלות והשתלבות. הכרות עם אתגרים הנדסיים ע"י בניית רובוט אוטונומי מחלקי לגו ותכנות בסיסי. מומלץ וכדאי להתייעץ עם נעמה כנעני מנהלת המרכז הטיפולי, על התאמה ויתרונות ההשתלבות בקבוצה קטנה.

ימי חמישי בצהרים, בהתאם למערכת ביה"ס

מחיר: 1500 ₪ לכל השנה


להרשמה ותשלום באתר התשלומים של מרכז הקהילה>>

לוגו חממת הערבה

משרד החינוך

משרד המדע

 


תאריך עדכון אחרון של עמוד זה: 29/08/2021

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!
התחברו על מנת לפרסם תגובה