תכנית דה וינצ'י 

הדמיון והאינטואיציה, החיפוש וההתנסות, האכזבה והסיפוק, מלווים את מעשה היצירה הן של מדענים והן של אומנים כאחד. לאונרדו דה-וינצ'י שהיה מגדולי אומני הרנסנס, שילב בין מדע לאומנות, והשאיר לעולמנו יצירות מופת רב תחומיות. הוא היה צייר, פסל, מדען, מהנדס וממציא. הוא תכנן מכונות שהקדימו את זמנן במאות שנים, הוא היה צייר-פילוסוף, שאומנותו מושתתת על ידע מדעי רחב. תכנית דה וינצ'י מיועדת להפגיש את תלמידי כיתות א-ג עם קורסים מרתקים במדע ובאומנות. התכנית כוללת ארוחת צהרים חמה, ומסובסדת על ידי סל המדע – משרד המדע.

בתכנית:

  • ראשון דה וינצי,
  • רביעי דה וינצי,
  • דה וינצי מייקרס לכיתות ד-ו,
  • נבחרת רובוטיקה

ראשון דה וינצ'י - קורסים בימי ראשון

מעבדת שיקויים וניסויים

מדריכה: מאיה רייטר

קורס מדע חוויתי בו נפתח את הסקרנות והדמיון, נגלה ונתנסה בתופעות פיזיקליות וטבעיות בעולמנו. הילדים תנסו מידי שבוע בניסויים ורקיחת שיקויי מעבדה מרתקים ומיוחדים כגון: שינוי מצבי צבירה של חומרים, תגובות וריאקציות כימיות, תעתועי ראייה, קול ועוד.

תיבת ההפתעות

מדריכה: טל אליהו

נלמד, נכיר ונחקור חומרים שונים, ונפיק מהם תוצרים יצירתיים מקסימים, תוך פיתוח סקרנות, עבודה עצמאית ויצירתית. נעבוד לאורך השנה על פרויקטים מלאים בכיף והשראה.

מתקדמים: בוגרי קורס תיבת ההפתעות משנה שעברה יוכלו להנות מקורס המשך, תוך שימוש בטכניקות חדשות וישנות ועבודה על פרויקטים חדשים ומהנים.

מגלי ארצות צעירים

מדריכה: מיטל לויטה

נכיר מידי שבוע יבשות, מדינות ותרבויות חדשות מכל העולם. קורס מרתק וייחודי זה ישלב חשיבה מחוץ לקופסה, יצירתיות ופתרון בעיות תוך כדי הכרת ארצות ותרבויות שונות ומפלאות מסביב לעולם דרך יצירה, משחק וטעם.


רביעי דה וינצ'י - קורסים בימי רביעי

רובוטיקה

מדריכה: נועה ברנס

הקורס יחשוף את הילדים לעולם הרובוטיקה. הילדים יעצבו, יבנו ויפתרו אתגרים תוך שימוש ברכיבי לגו נעים, ילמדו על גלגלי שיניים, גומיות ומנועים, וילמדו לעבוד בצוות ולהציג את הפתרונות שגיבשו.

עולמם המופלא של בעלי החיים

מדריכה: מאיה רייטר

הכרות עם ממלכת החיות באמצעות תצפיות על בעלי חיים, סרטים ומצגות. טורפים ונטרפים, התנהגות בעלי חיים, צבעים בעולם החי, התאמת בעלי חיים לסביבתם ועוד.

מתקדמים: בוגרי קורס עולמם המופלא של בעלי החיים משנה שעברה יוכלו להנות מקורס המשך, תוך העמקה בעולם החי והיכרות מזוויות אחרות של בע"ח שטרם נחשפו להם.

צבע, מים וסיפור

מדריכה: קטיה שץ

אנחנו מזמינים אתכם לגלות איתנו את העולם היפיפה של הצבעים מתוך הסיפורים.

בכל מפגש נשמע סיפור וממנו נצא לעבודה תהליכית שתבנה במהלך השנה. נחווה את הצבעים השונים, היחסים ביניהם ואת העולם העשיר שיבנה מתוך חיבורים וצורות של הטבע.


לוח זמנים לראשון/ רביעי:

13:15 קורס ראשון לפי בחירה

14:15 ארוחת צהרים

14:45 קורס שני לפי בחירה

16:00 סיום והליכה להסעות

מחיר*:

1,750 ₪ לתכנית ביום ראשון או ביום רביעי: שני קורסים וארוחת צהרים.

1,200 ₪ לתכנית ביום ראשון או ביום רביעי: קורס אחד וארוחת צהרים ארוזה.

משך:

30 שבועות בשנה

פתיחת הקורסים מותנית במינימום משתתפים.

*המחיר יישאר כפי שהוא גם אם לא מעוניינים בארוחת צהרים.


חדש! קורס מייקרים צעירים לכיתות ד-ו

מדריכה: נועה בר נס

קורס של עשייה, תכנון, פיתוח, יצירה ועבודת ידיים. בקורס זה המשתתפים יחשפו למגוון תחומים ונושאים וזאת תוך עבודה והתנסות באמצעים טכנולוגיים חדשים כמו, מדפסות תלת מימד, חותכי לייזר, בקרים חשמליים, כלי חיתוך ונגרות. המשתתפים יעבדו על פרויקטים קבוצתיים ואישיים אשר יוצגו בתערוכה בסוף השנה.

ימי ראשון 14:15-16:00

הקורס יתקיים במרכז MAKE ערבה במו"פ

הסעות הלוך מספיר למו"פ, חזור לספיר ומשם בהסעות הרגילות

מחיר למשתתף: 800 ₪ לשנה.

חזרה למעלה>>


חדש! נבחרת רובוטיקה FLL לכיתות ד-ו

(תלמידי כיתה ג' שלמדו רובוטיקה בשנה שעברה יכולים להצטרף)

מדריכה: נועה בר נס

השנה נקים נבחרת FLL שתשתתף בתכנית רובוטיקה מתקדמת ארצית. המשתתפים יעלו שלב בהיכרות שלהם עם עולם הרובוטיקה והתכנות באמצעות בניית רובוט אוטונומי לביצוע משימות בהתאם לחוקי התחרות.

ימי שני 14:15-16:00

מחיר למשתתף: 800 ₪ לשנה.

תגובות

התחברו על מנת לפרסם תגובה
תגובתך התקבלה בהצלחה!