דלג לתוכן העמוד

טהורה לעד - בית"ר ירושלים | סינמטק ערבה

בתאריך: 16/01/2018

הוסף ללוח שנה 1970-01-01 02:00:00 1970-01-01 03:00:00 Asia/Jerusalem טהורה לעד - בית"ר ירושלים | סינמטק ערבה למידע מלא: https://www.arava.co.il/events/341/ אולם רוזנטל

באולם רוזנטל


בימוי והפקה: מאיה זינשטיין 

זה סרט על עונה אחת בחיי בית"ר ירושלים, עונת 2012 – 2013
אחרי שארקדי גיידאמק הובס בבחירות לעיריית ירושלים על ידי ניר ברקת לאחר שחשב כי אוהדי בית"ר יגמלו לו בקלפי על ההשקעה העצומה בקבוצה ויצביעו לו בבחירות.
הנקמה לא איחרה לבוא, כמה חודשים לאחר מכן, צורפו לקבוצה שני שחקנים מוסלמים מצ'צ'ניה, בניגוד לדעתם של חלק גדול מאוהדי ביתר, מהלך שבעצם דרדר את הקבוצה לתהומות שאף אחד לא תיאר שהיא תגיע אליהם.

הסרט הוא על הקבוצה – מה קורה לשחקנים שהקהל שלהם מתהפך נגדם, מה קורה לאוהדים שהקבוצה שלהם מנסה לשנות את האופי שלה? הגזענות עצמה כנגד הערבים מגיעה מימי הפיגועים הגדולים בירושלים, אז נפצעו אוהדים רבים של הקבוצה בפיגועים, דבר שגרם לשנאה חסרת תקדים כנגד ערבים מצד אוהדי ביתר.

הבמאית ומפיקת הסרט, מאיה זינשטיין, עבדה אז עם התכנית "עובדה" על כתבה שליוותה את הגעתם של שני השחקנים הצעירים - זאור סדאייב (23) וג'יבריל קדאייב (19), לקבוצה הישראלית. השניים זכו לקבלת פנים סוערת ואלימה במיוחד מצד הפלג הקיצוני של אוהדי הקבוצה. לאחר שהכתבה שודרה, זינשטיין הבינה שכאן הסיפור רק מתחיל והחליטה להיצמד לקלישאה העיתונאית ו"להמשיך לעקוב". 

התוצאה היא שנה מדממת ומרתקת בחייה של קבוצת הכדורגל הכי מדוברת בישראל. כבר עם פרסום הדיווח באתר ONE על הגעתם של השחקנים המוסלמים, התפרסמו מאות תגובות זועמות לידיעה. תגובה 48: "לא יעזור לאף אחד לא יהיה ערבי בביתר גם אם הם יגיעו הם יסבלו כל הזמן ישרקו להם בוז ויקללו אותם בוא נראה כמה זמן הם ימשיכו ביתר ירושלים קבוצה עם כבוד!". המגיב אמנם לא טרח לפסק, אבל בכל הנוגע למה שעתיד לבוא – הוא צדק בהחלט. 

מחיר הסדרה: 290 ₪
הרצאה בודדת: 45 ₪

תשלום לסדרה

טהורה לעד - ביתר ירושלים