דלג לתוכן העמוד

משוט בערבה - על הכותבים

 • רועי גלילי / עידן

  ארכיאולוג וחקלאי ממושב עידן. חוקר תרבויות מדבריות

  נושאי הענין העיקריים שלי:

  ארכיטקטורה מגליתיתפולחן ואמונה במדבר, ארכיאולוגיה נופית והשפעת הסביבה על התפתחות תרבותית, הקשר בין תרבויות מדבריות לתרבויות הארץ הנושבת ועוד.

  נושא המחקר המרכזי שלי הוא תופעת אתרי הרגמים (טומולי) במדבריות דרום הלבאנט.

   

   

  טלפון: 052-5450774

  ליצירת קשר בדוא"ל>>

  רועי גלילי


  עודד קינן

   

   

  טלפון: 053-3405863

  ליצירת קשר בדוא"ל>>

  ד"ר עודד קינן / עין תמר

   

  אקולוג במרכז מדע ים המלח והערבה, בעל תואר ד"ר מאוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת מקווארי, סידני, אוסטרליה. מנהל מחקר הזנבנים בערבה, מנהל החווה החקלאית "חממת הערבה"

  המחקר שלי עוסק בקשר בין הפרט, הקבוצה והאוכלוסיה אצל הזנבן הערבי, ציפור החיה בקבוצות שיתופיות בהן כל הפרטים בקבוצה מסייעים בגידול הצאצאים. עיקר העניין שלי הוא בשאלה כיצד היחסים החברתיים בקבוצה מושפעים מהתנאים האקלימיים  וכיצד כל אלו משפיעים על הצלחתו של הפרט.

  בנוסף אני מתעניין בהשפעה של הפרעות אנושיות, בעיקר התיישבות וחקלאות, על ההתנהגות והאקולוגיה של בעלי החיים בערבה, בעיקר עופות ויונקים.

  מעבר לתפקידי כחוקר אני אחראי גם על תחום החינוך במרכז המדע ומנהל את "חממת הערבה" - חווה ללימודי מדע, חקלאות וסביבה.


  נטע אור / עין יהב

  מצויה בעין-יהב מאז האחזות הנח''ל, מ-1961. כל חיינו - שלי ושל צוף, אישי- עסקנו בחקלאות ובטיולי שטח, עם קשר עמוק מאד לטבע הסובב אותנו, ומחוייבות גדולה לעזור בשימורו ככל האפשר. מטעם זה הסבנו את משקנו לחקלאות ביולוגית-אורגנית משנת 1986.

  עד היום אוהבת מאד לטייל וליטול עימי את מראות הנוף מן המרחבים הגדולים ועד זוטי הפרטים המשובצים בהם – באמצעות המצלמה הנאמנה שלי, המקלה עלי את הפרידה החוזרת ונשנית, מכל היפה והמרתק המצוי סביבי.

   

  טלפון: 054-4581441

  ליצירת קשר בדואל>>

  נטע אור


  גדעון רגולסקי

  גדעון רגולסקי / פארן 

  יליד 1948, גדלתי בקיבוץ דורות. גר בערבה במושב פארן  מ - 1979.חקלאי בעבר.  מורה דרך מעל 22 שנה. אוהב לטייל  ולתעד נושאים שמעניינים אותי.
  חלק מהתגליות הפכו לעבודות מחקר מדעיות חשובות.

  בשנים האחרונות ערכתי סקר ארכיאולוגי של אתרים קדומים בערבה.
  הממצאים הבולטים:   1. פקק וולקני ליד צוקים. 2. דרך קדומה מפטרה לסיני באזור רכס מנוחה.  3. זוחל ימי ברכס מנוחה. 4. כלי אבן מהפליאולית התחתון שגילם מעל ל   1.5 מליון שנה. 5. חקלאות מזרע במדבר צחיח.  6. אתרים עשירים ביותר, על חופי ימת הלשון בצפון הערבה. 7. כלי אבן יחודיים הקשורים להופעת ההומוספיאנס בערבה לפני 200,000 שנה.

   

  טלפון  052-8991210

  ליצירת קשר בדואל >>

   


תגובות

התחברו על מנת לפרסם תגובה
תגובתך התקבלה בהצלחה!