משולחן המועצה 4.6.2018

כותרת עליונה משולחן המועצה 4 ביוני 2018
כא' בסיון תשע"ח

 

שלום לכולם,

 

עשרות פניות נרשמו עד כה לקמפיין גיוס כ"א לחינוך
בימים אלו אנו עמלים על ההכנות לשנת הלימודים הבאה ונעשים מאמצים רבים לגיוס כוח אדם חינוכי למוסדות החינוך בערבה. במסגרת מאמצים אלה, הופק והופץ סרטון תדמית שיווקי ברשתות החברתיות, באוניברסיטאות ובארגונים הרלוונטיים. הסרטון המציג את הערבה, ההזדמנויות וההטבות המוצעות לאנשי חינוך בה - רשם צפיות ושיתופים רבים. ביחד עם פעילות החשיפה של נציגי בתי הספר וועד ההורים, שבלטו בנוכחותם בסמינר הקיבוצים, הגיעו עשרות פניות של מורים ואנשי חינוך. פניות אלה נמצאות בתהליך מיון בבתי הספר. מערכות החינוך נערכות לגייס את הצוותים ולעשות את כל השיבוצים הנדרשים כבר בתחילת חופשת הקיץ. אנו קוראים לאנשי החינוך תושבי הערבה להיות חלק ממערך החינוך בה ולהשתלב במערכות השונות.
תודה לכל השותפים לדרך.

הכשרת שטחים חקלאיים לנקלטי 2017
בימים הקרובים תחל הכשרתם של כ- 1000 דונמים לשטחים חקלאיים במושבים פארן, צופר, חצבה ועידן. ההכשרות מבוצעות ע"י קק"ל בשיתוף פעולה עם משרד החקלאות. ההכשרות יאפשרו קליטה של 17 משפחות חדשות. בנוסף, אנו נערכים לקליטה חדשה ב- 2018 של כ- 15 משפחות חדשות ואישור הכשרת השטחים החקלאים. לנקלטים החדשים שני מענקים חשובים, 40% מענק ממשרד החקלאות על השקעות ובקרוב גם המענקים של החטיבה להתיישבות.

הרחבות בישובים
טקס חגיגי להנחת אבן פינה לתחילת עבודות הכשרת הקרקע של קרן קימת לישראל, נערך בהשתתפות נציגי קק"ל, המועצה והתושבים במושב עידן.
כבר השבוע יחלו עבודות הכשרת הקרקע ל- 31 נחלות שיאפשרו קליטת משפחות חדשות. במהלך הטקס נטמנה באדמה מגילת היסוד החתומה ובה הכרזה על תחילת העבודות וחזון הפיתוח.
הרחבת מושב עידן מצטרפת להרחבות שכבר בוצעו- 118 מגרשים בחצבה, 114 מגרשים בעין יהב ו- 35 מגרשים בספיר. בחודשים הקרובים תחל הרחבה של 57 מגרשים בצוקים ובהמשך 52 מגרשים בפארן. לאחר סיום התב"ע בצופר, נבצע גם את ההרחבה בצופר.
תכנון הישוב החדש עיר אובות, התקדם שלב נוסף. עיר אובות מתוכנן להיות הישוב השמיני באזור, ישוב קהילתי של כ- 500 משפחות.כל ההרחבות בערבה מבוצעות בשיתוף פעולה עם משרד השיכון, החטיבה להתיישבות, קק"ל ו -JNF  ארה"ב.

החלה בניית מאגר איגום המים "עופרים" הגדול בערבה בהשקעה של כ - 25 מיליון שקלים.
כחלק מיישום התוכנית לשיפור אספקת המים ואיכותם, חברת מקורות החלה בעבודות להקמת מאגר אופרטיבי לאיגום מים מהקידוחים לאזור עידן, חצבה ועין יהב. המאגר בנפח של 300 אלף מ"ק, נבנה בכניסה למושב עידן, בסמוך לכביש הערבה, ויאפשר אמינות באספקת המים לחקלאות וגיבוי לשעות העומס. מאגר המים "עופרים", יכיל פי 100 מנפח שתי הבריכות הקיימות היום ואותן הוא אמור להחליף. בעתיד יאפשר מאגר זה איגום נוסף ומשמעותי לקליטת מים שפירים לחקלאות מהרשת הארצית.
בימים אלו שוקדים על תכנון מפורט ותהליך מכרזי למאגר איגום נוסף של כ- 200 אלף מ"ק אשר יקום ליד מושב צופר.
תודה לגיל סלוין על קידום הקמת המאגרים, בשיתוף פעולה עם רשות המים ומקורות.

מתווה סיוע לשיקום נזקי מזג האוויר ע"י מועצת הצמחים בעלות כוללת של כמיליון ₪
במהלך אירועי השיטפונות והסופות שפקדו אותנו בחודש אפריל, ניזוקו כ- 550 דונמים של מבנים: בתי רשת, מנהרות וחממות.
מועצת הצמחים ערכה סקר מידי של נזקים במבנים עפ"י דווחי החקלאים, לפיו יקבלו החקלאים שניזוקו, סיוע בטווח המידי לשיקום הנזקים. במקביל, אנו פועלים מול משרד החקלאות לקבלת סיוע נוסף בשל פגעי מזג-האוויר.

גאווה מקומית - ספר האוכל "ערבה" זכה בשלושה פרסים בתחרות העולמית "גורמונד" שהתקיימה בתחילת השבוע בסין
"גורמונד" - התחרות הבינלאומית היחידה לספרי הקולינריה הנחשבת ל”אוסקר” העולמי בתחום זה, התקיימה בסין זו הפעם ה - 23.
בתחרות השתתפו מאות מחברי ספרי בישול, עורכים, צלמים, שפים ומוציאים לאור מעשרות מדינות בעולם.
ספר האוכל "ערבה" שנכתב ע"י הדיי עפאים ויצא לאור לפני כשנה ביוזמת החברה לפיתוח וסטודיו ערבה, זכה בתחרות העולמית בשלושה פרסים:
מקום שלישי בקטגוריות "צילום" (אלכס ליבק ודן פרץ), מקום שלישי בקטגוריה "חדשנות" ומקום שני בקטגוריה "אוכל יהודי".
הספר אשר זכה להצלחה מידית, הופק, צולם, נכתב, בושל ועוצב כאן אצלינו בערבה!
לאלו שלא הספיקו, עותקים אחרונים בהחלט מוצעים לרכישה בסטודיו ערבה.
ברכות ליוצרים ולזוכים!

 

 

בברכת שבוע טוב,

דוברות המועצה

 

פס תחתון

 

מוזמנים להתחבר, להוריד את האפליקציה של המועצה ולהישאר מעודכנים