דף שימושי עבור בני משפחה מטפלים

ככל שתוחלת החיים עולה, טיפולים רפואיים מתקדמים ומספר הולך וגדל של אנשים החיים עם מחלות ומוגבלות כרונית, יותר ויותר מאיתנו מוצאים את עצמנו דואגים לאדם אהוב בבית. אולי מדובר בהורה מזדקן, בן/בת זוג, או ילד הסובל מחלה גופנית או נפשית.

להיות בן משפחה מטפל הינו תפקיד מאתגר וככל הנראה, גם לא הוכשרת לצורך ספציפי זה. כמו הרבה בני משפחה מטפלים מסביבך ובעולם בכלל, בוודאי לא ציפית לשמש בתפקיד שכזה. מתן טיפול לבן משפחה הזקוק הוא מעשה של חסד, אהבה ונאמנות. מידי יום הינך משפר את איכות חייו של בן המשפחה , גם אם אין הוא מסוגל להוקיר תודה.
יחד עם זאת אין צורך להיות מומחה בסיעוד או בזכויות בסיסיות על מנת להיות בן משפחה מטפל טוב. בעזרת רכישת אינפורמציה מתאימה והיעזרות באנשי מקצוע בתחום, ניתן לצמצם את ההתמודדות עם האתגרים ולמצוא את האיזון בחיים.

מצורפים עבורכם מספר קישורים לאתרי אינטרנט מהימנים, העוסקים בנושאים החשובים לבני משפחה מטפלים ומזמינים אתכם לפנות ולהתייעץ עם צוות המחלקה לשירותים חברתיים ומחלקת הבריאות והגיל השלישי בכל נושא ושאלה.

זכויות :

מידע וזכויות שנועדו להקל על אזרחים ותיקים ובני משפחה מטפלים.

מרכזי תמיכה :

ישנם מספר מרכזי תמיכה לבני משפחה מטפלים הפרוסים ברחבי הארץ. מרכזים אלו כוללים לרוב מוקד מידע, קבוצות תמיכה, שירות יעוץ משפטי ועוד. בחלק מן המרכזים קיים מוקד מידע טלפוני המאפשר קבלת מידע ואף תמיכה טלפונית לבן המשפחה.

בריאות :

מידע אודות מחלות פרוגרסיביות:

חוק סיעוד:

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!
התחברו על מנת לפרסם תגובה