שימוש ביישומון Libby

אחרי שהתקנתם את היישומון מהחנות, ואחרי שבחרתם את הספרייה ונרשמתם - אסביר כאן בעזרת תמונות מסך איך להתמצא ביישומון. 

קודם כל הסבר קצר על הפס התחתון של היישומון - משמאל לימין:

ליבי תפריט תחתון

1. חיפוש ספר או סופר ביישומון

2. חזרה לספריה - מסך ראשי 

3. הודעות והתראות

4. מדף הספרים שלכם - הספרים ששאלתם 

5. Time Line - כל הסטורית ההשאלה שלכם 

הסבר איך לסנן ואיך למצוא ספרים ביישומון. נא עקבו אחר המסכים. מתחת לכל מסך תמצאו הסבר קצר. 

להזכירכם, ניתן להכנס גם לספרייה הדיגיטלית מהמחשב בקישור הזה > להרשם עם קוד קורא שלכם  ואחריו ארבע סולמיות (#) - ולהשתמש שם - כל מה שהשאלתם יופיע בשני המקומות. 


1. הדף הראשי

הדף הראשי של היישומון בלי שום סינונים. הסינון נמצא בצד שמאל למעלה: שלשה קווים. 
 

2.ליבי סינון

זה מה שמוצג כשנכנסים לסינון. שימו לב לכפתור הירוק הגדול למעלה - עליו מופיע מספר הכותרים שקיימים בסינון הזה. נשתמש בו בהמשך. 

3.בחירת אפשרות

אם תמיד נעדיף רק כותרים בעברית, נגלול למטה ותחת שפות (Language) נבחר עברית (Hebrew).  שימו לב שזו בחירה זמנית. אם נרצה שהבחירה הזאת תתקיים תמיד - יש לנעוץ אותה.


4. אחרי בחירת עברית

בחרנו עברית - מופיע בסגול ולחצנו על הכפתור הגדול הירוק שהזכרתי קודם. אנחנו רואים תוצאות רק בעברית, אבל זו תוצאה זמנית. 

5. נעיצת אפשרות

כדי לנעוץ את האפשרות - להפוך אותה לקבועה - אנחנו לוחצים על הכפתור הסגול ומתחתיו נפתח חלון עם נעץ. יש ללחוץ על הנעץ. מעכשיו בחרנו לראות בליבי רק ספרים בעברית באופן קבוע. 

6. עברית נעוצה

שימו לב שליד האפשרות מופיע סימן נעץ. זה אומר שהאפשרות הזאת נעוצה ולא תתבטל.  נראה רק תוצאות בעברית
 


7. עברית

שימו לב: הספרים מופיעים רק בעברית. אנחנו יכולים להוסיף סינונים זמניים על ידי לחיצה על הכפתורים האפורים.  למשל: newest יתן לנו את הספרים החדשים - אבל הבחירה לא תשמר בהמשך. 
 

8.זמין עכשיו

למשל: אם נלחץ על הכפתור האפור available now (זמין עכשיו) נקבל סינון זמני של מה שזמין עכשיו - וניתן לשאול אותו. כפי שהסברתי קודם - אם נרצה לקבל באופן קבוע רק מה שזמין עכשיו  - נצטרך לנעוץ את  האפשרות הזאת במסך הסינונים. 

9.חיפוש

כאמור, זכוכית המגדלת למטה פותחת חלון חיפוש. החיפוש מחפש רק באפשרויות שנעצתם. כלומר: אם נעצתם את האפשרות של רק ספרים שזמינים עכשיו - החיפוש לא יכלול ספרים שאינם זמינים כרגע, לכן כדאי לשקול לא לנעוץ כל אפשרות. 


10.חיפוש ישי שריד

הנה לדוגמה  חיפוש יש ישי שריד נותן את התוצאות המתאימות. אם נעצתי את האפשרות של ספרים קוליים (audiobooks)  - ספרים דיגיטליים של ישי שריד לא יופיעו בתוצאות, רק ספרים קוליים. 
 

11.לפי נושאים

אפשר גם לחפש לפי נושאים - למשל דרמה, ויש עוד הרבה נושאים שניתן לפתוח בנוסף. אפשר גם לפי קהל (audience) רק general content ו-mature content למשל - יוציא את כל הספרים של הילדים והנוער. לשיקולכם אם לנעוץ את זה. 

12. רק דרמה

זה למשל חיפוש של דרמה בלבד בנושא. נותן רק ספרי דרמה .  במקרה הזה לא חיפוש נעוץ.  בפעם הבאה אולי ארצה לחפש רק הומור למשל. 
 


מוזמנים להתנסות - ולשאול שאלות. 

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!
התחברו על מנת לפרסם תגובה