שרותי דת

בע"ה

המרכז היהודי בערבה 

שרותי הדת הקיימים בערבה מרוכזים בישוב ספיר.  למרות האופי החילוני של הישוב, הוא מציע מרכז יהודי מפותח, אשר משרת את הצרכים של כל תושבי הערבה.

המרכז היהודי בערבה, כולל בית כנסת ומקווה טהרה לנשים פעילים, הוקמו ע"י רבה הראשון של הערבה, הרב יוסף קרסיק שליט"א, שהגיע עם משפחתו למדבר כשליח חב"ד ורב אזורי באפריל 1990. כיום מכהן במקום באותם תפקידים  הרב משה בלוי שליט"א.

המסר העיקרי של המרכז היהודי בישוב ספיר שבערבה: ללכת בדרכו של אהרון הכהן: אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה.


בית הכנסת:

בית הכנסת משמש כאבן שואבת ומגדלור רוחני לתורה ותפילה לכלל תושבי הערבה ובו מתקיימים תפילות ושעורי תורה. מדי יום אחר הצהריים, לאחר תפילת "מנחה", מתקיים בבית הכנסת שעור בפרשת השבוע.

בית הכנסת קרוב לתושבי האזור, שחשים שהוא ביתם שלהם ושמחים לערוך בו את שמחות המשפחה, כברית ובר מצווה.
גולת הכותרת של פעילות בית הכנסת היא בשישי ושבת, כאשר בני הישוב מתכנסים לתפילת קבלת שבת חווייתית משותפת ברוב שירה וזמרה ושמיעת דברי תורה מענייני היום ולמחרת לתפילות השבת – שחרית ומנחה ו"סעודה שלישית" משותפת.

בבית הכנסת מתקיימים גם אירועי תרבות יהודיים: מדי ראש חודש מתקיים ערב נשים, אשר נפתח ברעיון החודש על פי עומק התורה הקבלה והחסידות, עשיר בכיבוד חלבי מעשי ידי הגברת פנינה וסדנא מעניינת המתאימה לאווירת החודש היהודי. 

חגי ישראל הינם חגיגה לכלל ילדי האזור בבית הכנסת, כאשר מועד המסיבה מפורסם לפני כל חג.

בבית הכנסת נחגגות גם סעודות חג משותפות, בראש השנה ובליל הסדר, כאשר כל המשפחות מסיבות בצוותא. מפאת הצפיפות, נבנה בשנים האחרונות אוהל ענק בחצר בית הכנסת לצורך הישיבה החגיגית בצוותא.

 

מקווה הטהרה:

מקווה הטהרה בספיר ("מי הטוהר" בערבה), מן המפוארים בארץ, המשרת נשים בלבד,  משגשג תחת פיקוחה של הרבנית חני בלוי ובעזרתה של גברת פנינה אושרוביץ.
ניתן לפנות בכל הקשור למקווה אל הרבנית חני. רצוי מאד להזמין תור שבוע מראש.

הרבנית חני בלוי משמשת כמדריכת כלות מוסמכת, כך שכלות הערבה אינן צריכות לכתת רגליהן  למחוזות רחוקים.

המקווה נחנך בספטמבר 1997.

 

יצירת קשר:

בכל עניין יהודי הנכם מוזמנים לפנות:
הרב משה בלוי: 054-5458770
הרבנית חני בלוי: 054-5918770

לשלוח מייל לרב או לרבנית 

 

פירוט שירותי דת:
השירות אפיון השירות עלות
כשרות בתיאום טלפוני תשלום למשגיח
רישום נישואין /  תעודת רווקות שוטף אגרה עפ"י חוק
הכנה לבר-מצווה ושירותי דת שוטף  
אחזקת בית הכנסת והמקווה האזורים בספיר מועצה ללא תשלום

תאריך עדכון אחרון של עמוד זה: 29/03/2016

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!
התחברו על מנת לפרסם תגובה