מרכז שיטור קהילתי

מש"ק הערבה

מרכז שיטור קהילתי מהווה יחידת משטרה המאפשרת מתן שירותי משטרה נגישים לאזרח ומאפשרת למשטרה להכיר את הקהילה מקרוב ובצורה מעמיקה.
מש"ק ערבה החל פעילותו בשנת 1996 כנקודת משטרה ואח"כ הוגדר כמש"ק. המש"ק ממוקם בספיר.

המשמר האזרחי עבר שינויים רבים בצביונו הן בהיבט ההתנדבותי והן בהיבט הקהילתי, מאז הקמתו בשנת 1974 בעקבות אירועים ביטחוניים קשים, שפקדו את מדינת –ישראל. אגף קהילה ומשמר אזרחי, חולש על תהליך בניין הכוח של כ- 40 מתנדבי המשמר האזרחי, לצד יישום אסטרטגיית השיטור הקהילתי. מערך ההתנדבות במשטרת-ישראל מהווה את מכפיל הכוח המשמעותי והגדול ביותר מקרב גופי ההתנדבות במדינה.

פעילות המש"ק:

 • ביטחון שוטף
 • אכיפת החוק 
 • בסיס מתנדבים להפעלת יחידת חילוץ, משמר אזרחי, מתמי"ד ומתנ"א

תחום השיפוט:

 • צ. הערבה בצפון
 • צ. באר מנוחה בדרום
 • צ. ציחור מערב עד נחל פארן כביש 40

מתמי"ד בערבה

בכל מרחב ישנן יחידות / מפקדות כפריות המתמקדות באזורים חקלאיים במועצות אזוריות. יחידות אלו שמות דגש על התחום הפלילי ובעיקר על גניבות חקלאיות כאשר המטרה היא "הגנה על הבית". נציגי המשטרה בערבה הם צ'רלי ביטון, מפקד מש"ק משטרה ושרון מיכאלי, מפקד בסיס מתנדבים. היתר הם מתנדבים. כיום במרחב נגב ישנם כ-700 מתנדבים ובערבה ישנם כ-40 מתנדבים ועוד היד נטויה. השאיפה היא להגיע ל-150 מתנדבים.

גיוס מתנדבים:

אלו הרוצים להתנדב למשמר האזרחי יפנו למשמר האזרחי בערבה לשרון מיכאלי.

 1. לאחר הפנייה תקבע פגישת היכרות עם המועמד במהלכה ימולאו טפסים רלוונטיים.
 2. על המועמד להצטייד באישור רופא המעיד על כשירות רפואית ובריאות כללית.
 3. שתי תמונות פספורט.
 4. צילום תעודת זהות.
 5. מועמדים מתחת לגיל 35 יצטיידו בצילום תעודת שחרור או צילום של חוגר מילואים.

הטפסים ישלחו לקצין גיוס מתנדבים שיבדוק שאין רישום פלילי למועמד, משם ישלחו הטפסים למרחב לאישור. המתנדבים מקבלים סיווג בטחוני משטרתי ולכן חשוב לוודא שאין ברשותם תיק פלילי.

לאחר אישור המועמד, הוא ישובץ לקורס מתמי"ד.

קורס מתמי"ד:

קורס מתמי"ד יפתח כאשר ישנם לפחות 12 מועמדים. הקורס מתקיים במרכז משתלמים בספיר וכולל 6 מפגשים בני 4 שעות כל אחד

הקורס מועבר על ידי קצין משטרה ויש הרצאות נוספות מאת גורמי מקצוע כגון: חוקרים, אנשי משטרת התנועה הארצית וקציני חבלה. המשתתפים בקורס נדרשים לעבור מטווח. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים מדים, תעודת מתנדב ולאחר מבחן נהיגה יקבלו רישיון משטרתי וישובצו למשמרות פעילות.

פעילות

בתום הקורס משובצים המתנדבים למשמרות (משמרת = 4 שעות). שתי המשמרות הראשונות הן משמרות חפיפה ומבוצעות יחד עם שרון או צ'רלי. בתחילה ישובץ המתנדב לפעילות יחד עם מתנדב בוגר (שצבר תקופת התנדבות מסוימת ועבר קורס שלב ב').

הפעילות מותאמת לשעות שנוחות לכל מתנדב והיציאה לפעילות היא בזוגות. המשמרות מבוצעות ברכב של משטרת ישראל וכוללות סיור בשטחים, סיור בחניונים, כביש 90. בחגים ובעתות לחץ המתנדבים מסיירים גם במוקדים בהם קיימת תנועת מבקרים רבה.

כאשר המתנדבים נתקלים בפעילות שנראית להם כחשודה, יש להם סמכויות של שוטר והם רשאים לעכב את החשוד ולשאול שאלות. הם בודקים תעודות מזהות ובמידת הצורך מזעיקים את כוחות השיטור בערבה. כמו כן, הם רשאים לבצע מחסומים.

קישורים:

אתר משטרת ישראל – אק"מ >

משטרה בקליק: כחלק משיפור השירות, הנגשת השירות לציבור והקלה על התושב, משטרת ישראל עדכנה אפליקציה חדשה - קריאה לעזרה בלחיצת כפתור, אפליקציית "100 חירום". בעת חירום מאפשרת האפליקציה בלחיצת כפתור, חיוג למוקד החירום של משטרת ישראל. בעת ביצוע ההתקשרות, מתקבלים במוקד החירום מספר הטלפון של המכשיר ממנו מתבצעת ההפעלה והמיקום, כך תוכל המשטרה להגיב במהירות הנדרשת. כמו כן ניתן להגיש תלונה, לדווח על תאונת דרכים, לטפל בביטול דו"חות, זימון תור למשטרה ועוד...

להורדה בחינם למכשירי אייפון >
להורדה בחינם למכשירי אנדרואיד > 


צור קשר:

טבלת אנשי קשר - משטרת ישראל
שם תפקיד טלפון נייד וואטסאפ מייל
צ'רלי ביטון מש"ק משטרה 08-6582050 052-4260100 VPN 0100 [email protected]

         


תאריך עדכון אחרון של עמוד זה: 11/05/2022

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!
התחברו על מנת לפרסם תגובה