אותות והוקרות

מגן שר הרווחה והשירותים החברתיים למתנדבים מצטיינים בתחום הקהילה הוענק לפטר שני ממושב עין יהב

פטר מתנדב ביחידת חילוץ ערבה מיום הקמתה בשנת 1991.

יחידת חילוץ ערבה מתמודדת מדי שנה עם עשרות אירועי חילוץ הכוללים איתור מטיילים שאיבדו  את דרכם, חילוץ מטיילים שנקלעו לסכנת חיים ומתן סיוע רפואי ראשוני בשטח.

פטר מוותיקי המחלצים, מתייצב תמיד לקריאות לסייע ולהציל חיים. היכרותו רבת השנים עם הערבה מהווה נכס עצום בכל פעולות החילוץ של היחידה.

פטר משתתף בתרגילים והכשרות במגוון תחומים ומצבים על מנת לשפר את היכולות ולהביא לתוצאות טובות בכל מצבי החילוץ האפשריים.

פטר הוא מלח הארץ, דוגמא ומופת למתנדב בכל רמ"ח אבריו.

על כן מצאה אותו הועדה ראוי למגן שר הרווחה והשירותים החברתיים על הצטיינות בפעילות לרווחת הקהילה.

פטר בחילוץ מנחל ורדית דצמבר 2007

 
 

 

פרס אגריטך בקטגוריה של חוקר לשנת 2012 הוענק לד"ר שמעון פיבוניה


ד"ר שמעון פיבוניה, חוקר הגנת הצומח במו"פ ותושב ספיר, קיבל את פרס אגריטך בקטגוריה של חוקר לשנת 2012 בתערוכת אגריטך ב-16/5/12.

ד"ר שמעון פיבוניה, חוקר הגנת הצומח במו"פ,  פיטופתולוג בהכשרתו, שבעבודת הדוקטורט שלו חקר את מחלקת ההתמוטטות הפתאומית במלון, השתלם בארה"ב לאחר מכן וחזר לעבוד במו"פ ערבה תיכונה וצפונית כחוקר מהמניין. במחקריו המוקדמים עסק במחלות צמחים אך בפועל  בעבודתו באזור הערבה הוא עוסק בכל נושאי הגנת הצומח ובכלל זה במזיקים התוקפים את גידולי האזור ושאר בעיות.

מחקריו של שמעון הניבו תוצאות רבות ופתרונות המיושמים בישראל ובכלל זה בערבה והביאו לתמורה כלכלית רבה למגדלים. בין פיתוחיו, כלים להחלפת השימוש במתיל ברומיד בערבה באמצעות ממשק להדברה משולבת של מחלת ההתמוטטות של המלונים.

מחקריו של שמעון מצטיינים ברעיונות מקוריים ובחדשנות פורצת דרך. הוא חוקר בעיות הגנת הצומח בגידולים שונים ומשיג הישגים לא רק ביצירת ידע להבנתן, אלא גם במציאת פתרונות יישומיים. פתרונותיו לא רק מונעים נזקי הגנת הצומח, אלא מביאים להפחתת עלויות למגדלים, מוסיפים יבול ומפשטים את הפעולות אותן צריכים המגדלים לנקוט.

חקלאי האזור נעזרים רבות בשמעון לקבלת ידע והבנת המתרחש בשדותיהם ובנוסף כמובן מפרסם שמעון את ממצאיו כפרסומים כתובים לטובת כל המגזר החקלאי.

על השילוב של חוקר המשלב מחקר תשתיתי עם מחקר יישומי רלוונטי בצורה נאותה, על התמודדות עם שאלות חקלאיות וסביבתיות כבדות משקל, בנועם הליכותיו בצניעות, על שיתוף פעולה עם מערכת ההדרכה וצוות המו"פ, על הישגיו בתחום הגנת הצומח ותרומתו הרבה לחקלאים בערבה בפרט ובארץ בכלל נמצא ד"ר שמעון פיבוניה ראוי שיקבל את פרס אגריטך לשנת 2012.

פרס אגריטך בקטגוריה של חוקר לשנת 2012 הוענק לד  

 


 

איציק מעוז קיבל את מגן שר הרווחה והשירותים החברתיים

בתאריך 6/5/12 הוענק לאיציק מעוז מגן שר הרווחה והשירותיים החברתיים

איציק מעוז, תושב חצבה, מתנדב מזה 30 שנים !!!  לסייע לאלמנות וליתומים ועומד עימם בקשר שבועי, מתעניין בשלומם, דואג להם ומשקיע שעות וימים רבים בטיפול בהם. כל זאת תוך מסירות רבה, אחריות חברתית ואהבת האדם. פעילותו המשמעותית למען אלמנות ויתומי הצנחנים, עשתה לה כנפיים.

בנוסף לכך, מוצא איציק גם זמן נכבד לפעילות התנדבותית בתוך הערבה וכיום אין ארגון בו איציק אינו שותף פעיל ומשקיע. מתנדב פעיל ביחידת החילוץ, במד"א, במתנ"א (משטרת התנועה) ואף סיים בהצלחה (בהתנדבות כמובן) קורס מתמי"ד של המשמר האזרחי. פעילות התנדבותית מבורכת זו, הנעשית ללא לאות ואין לה תחליף כערך וכעשייה. כל העת בהתנדבות גמורה מתוך תחושת שליחות ונתינה אמיתית. בצניעות וענווה רבה, במקצועיות רבה, במסירות ורגישות אין קץ.  

איציק מעוז קיבל את מגן שר הרווחה והשירותים החברתיים

 


 

תגית חן קיבלה את מגן שר הרווחה והשירותים החברתיים


בתאריך 6/5/12 הוענק לתגית חן מגן שר הרווחה והשירותיים החברתיים

תגית חן, תושבת מושב פארן מתנדבת במרכז סיוע לנפגעות אלימות ותקיפה מינית בנגב (מסל"ן) מזה 12 שנים.
משנת 2000, חיפשה תגית דרכים בהם תוכל לתרום ומצאה זאת בארגון מסל"ן. מאז, היא מבצעת תורנות שבועית בקו הסיוע ומעבירה הרצאות וסדנאות מניעה בנושא. 
 
בישראל של השנים האחרונות גוברת המודעות החברתית לנושא תקיפה מינית, בעיקר בזכות פעילותם המסורה, מתוך תחושת שליחות ונתינה אמיתית, של מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית. בשנת תש"ע קיבלו תגית וחברותיה למסל"ן את אות הנשיא למתנדב, מידי כבוד נשיא המדינה, שמעון פרס.

תגית חן קיבלה את מגן שר הרווחה והשירותים החברתיים

 אות הנשיא למתנדב אלעד סקר


בתאריך 9/8/10,  העניק  נשיא המדינה , שמעון פרס, את אות הנשיא למתנדב לאלעד סקר על פעילותו ביחידת חילוץ ערבה.
 
נשיא המדינה , מר שמעון פרס, מעניק את אות הנשיא למתנדב לגופים, למפעלים, למוסדות ולארגונים אשר מתקיימת בהם פעילות התנדבותית של מבוגרים ונוער, אשר תרמו תרומה ייחודית לטובת המדינה והחברה  בישראל.
האות מוענק למתנדבים שהצטיינו בתחום בו הם פועלים ואשר פעולתם יוצאת הדופן תרמה תרומה ייחודית למען החברה.
אות זה מבטא את שאיפתו של נשיא המדינה לטפח ערכים של מעורבות חברתית, נתינה למען הזולת, אחריות הדדית ואהבת האדם והארץ בקרב תושבי ישראל.
 
פעילותו של אלעד, במסגרת יחידת החילוץ, עונה על כל הערכים שהאות מבקש לייצג. 
האות ניתן לאלעד יחד עם שורת מתנדבים מכובדת ומרשימה הכוללת ארגונים ויחידים הפועלים כל אחד בתחומו בנתינה ובהתנדבות.
 
יחידת חילוץ ערבה הוקמה בשנת 1991 ומונה 77 מתנדבים תושבי הערבה מפארן בדרום ועד עין תמר בצפון. המתנדבים מחולקים לצוותים ועוברים אימונים והכשרות מקצועיות בתחום האיתור, טג"ח (טיפוס, גלישה, חילוץ), חילוץ במים סוערים, פינוי מהריסות ועוד הכשרות מגוונות המאפשרות התמקצעות ושמירה על רמת מוכנות גבוהה. 
היחידה מקיימת קשרים עם יחידות החילוץ בכל הארץ ועם יחידות בעולם. 
היחידה פועלת בכל ימות השנה ומעורבת ביותר מ 60 אירועי חילוץ בשנה.
ניסיונה של היחידה והאירועים הרבים בהם היא מעורבת הפכו אותה לאחת היחידות המובילות והבולטות בארץ. 
 
אלעד סקר, בן 40 תושב עין יהב נשוי ואב לשלושה, מתנדב ביחידת חילוץ ערבה ומזה 6 שנים מפקד היחידה. פעילותו ביחידה קידמה וחיזקה אותה ויצרה בפועל ביטחון אישי למבקרים ולמטיילים בערבה ולכל אדם אשר מוצא עצמו, שלא בטובתו, במצוקה ובמצב של חוסר אונים.
אלעד, במחויבותו המוחלטת, מהווה דוגמא ומופת להתנדבות מקצועית שאינה מוגבלת בזמן, גבולות מדיניים וגבולות בירוקראטיים.  יכולתו לשמור את מתנדבי היחידה ברמת כשירות גבוהה ואיכותית ויכולתו לנתח סיטואציות מורכבות לצד היכולת לתאם גורמי חילוץ, רפואה, איתור וטיפול – מצילה חיים והצלת חיים, היא המטרה העומדת לנגד עיניו בעשייתו ההתנדבותית. 
לצד הפעילות השוטפת והחילוצים, מקדם אלעד פעילות חברתית לנוער ויחידות צבא שתכליתה הבנת המורכבות והרגישות הנדרשת במצבים קיצוניים וכיצד ניתן וכדאי להתמודד עמם. 
יחידת החילוץ תחת פיקודו משתתפת גם במשלחות הומניטאריות באזורים מוכי אסון בעולם ובכך, תחת פיקודו, מייצג אלעד את הדמות ההומאנית החיה והמשפיעה של ישראל בעולם.
 
ברכות לאלעד וליחידת החילוץ על ההכרה בעשייה ההתנדבותית ועל הנכונות להושיט סיוע בכל מקום נדרש.
 

אות הנשיא למתנדב אלעד סקר

  
מגן סגנית השר לשבע כהן
 

בתאריך 18/10/10,  העניקה סגנית השר לענייני גמלאים, ח"כ ד"ר לאה נס, מגן הוקרה לשבע כהן מעין יהב, על פעילותה ותרומתה רבת השנים באזור.
 
מגן סגנית השר לענייני גמלאים מוענק לאזרחים ותיקים, יחידים או קבוצות מתנדבים הפועלים בהתנדבות, על הישגים שיש בהם תרומה יוצאת דופן וייחודית לזולת, לקהילה, לחברה ולמדינה. בכך, מבקש המשרד לענייני גמלאים לעודד ולטפח ערכים של מעורבות חברתית, נתינה למען הזולת, אחריות הדדית ואהבת האדם והארץ בקרב תושבי המדינה הגמלאים, בני 60 ומעלה.
פעילותה רבת השנים של שבע כהן מעין יהב - אחות הישוב מזה 47 שנים- עונה על כל הערכים שהמגן מבקש לייצג. 
 
שבע כהן הגיעה כאחות מוסמכת צעירה למושבוץ בעין יהב בשנת 1963 מהישוב שדמות דבורה בגליל התחתון. בוגרת בית ספר לאחיות ברמב"ם בחיפה. שבע נשואה למייקל ואם ל-4 ילדים. 2 מילדיה חיים עם משפחותיהם בעין יהב – בעלי משקים חקלאיים.
 
מאז ועד היום היא מכהנת כאחות הישוב, הקימה מרפאה לתפארת, משתלמת בקורסים מתקדמים והפכה לשם דבר בערבה התיכונה. בצד עיסוקה כאחות היא גם מתנדבת בועדות במושב, שותפה פעילה בחיי התרבות והושיטה עזרה וטיפול רפואי לאלפי אנשים וילדים באזור, עומדת הכן לכל הקריאות על תאונות דרכים בכביש הערבה ואף מלווה יולדות לבתי החולים "סורוקה" בבאר שבע ו"יוספטל" באילת.


הניסיון, נעם הליכותיה וקור הרוח שלה לא יסולאו בפז ועל כך זכתה בתעודות הוקרה ושבח מגופים ברמה הארצית:

  • פרס עבודה לאחים ואחיות מצטיינים בשנת 1986.
  • פרס מנכ"ל שירותי בריאות כללית בשנת 1999.

בנוסף, שבע היא מתנדבת פעילה ביחידת חילוץ ערבה שהוקמה בשנת 1991 ועוסקת בחילוץ אנשים שנקלעו למצוקה במרחבי האזור בעת טיולים, שיטפונות ופיגועים חבלניים שאירוע באזור. במהלך השנים השתתפה שבע בתרגילי היחידה ואף יצאה עם משלחות חילוץ וסיוע רפואי מהארץ להצלת אנשים באזורים מוכי אסון כמו טורקיה, פרו ואף בהאיטי.
 
ביום העצמאות תש"ע הוענקה לשבע תעודת הוקרה אזורית. 
 
ברכות לשבע על ההכרה בעשייה ההתנדבותית ועל תרומתה הרבה לאזור.

מגן סגנית השר לשבע כהן


תאריך עדכון אחרון של עמוד זה: 29/03/2016

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!
התחברו על מנת לפרסם תגובה