תיכון שיטים דרכא

תיכון שיטים דרכא

כתובת: ספיר
מנהלת: דיתה ברואנשטיין
כיתות: ז-יב
מספר תלמידים: כ-370
קישור לאתר ביה"ס>>

 

בית הספר התיכון שואף לפתח בקרב תלמידיו סקרנות וחדוות הלמידה, ערבות הדדית, לקיחת אחריות ויוזמה אישית. ברוח הערבה, דרך תכנית הטיולים, הסמינרים הרב שנתיים ותכנית החגים ומועדים, בית הספר מדגיש את חשיבות הזיקה לארץ ישראל ולזהות היהודית ישראלית, החשיבות לכבד את המורשת הרוחנית-תרבותית של העם היהודי, והחשיבות ולחיזוק הנאמנות לחוקי מדינת ישראל.

בית הספר מקדם את מטרותיו החינוכיות והלימודיות תוך כדי התווית דרך בתחום הערכי חברתי קהילתי ובדרכי למידה והערכה מגוונות יותר. בית הספר מקנה לתלמידיו ידע ואסטרטגיות למידה אשר מקדמים את התלמידים למיצוי העצמי, לפיתוח וצמיחה אישית ולפיתוח יכולות ומיומנויות, וזאת בכדי ליצור אוכלוסיית תלמידים לומדים אשר ממשים תהליכי חשיבה, מפתחים כלים ביקורתיים וחושבים באופן יצירתי.

אנו מאמינים כי בית ספר אשר מטפח אוירה משפחתית חמה ותומכת תוך קיומו של דיאלוג פורה בין כל באי ביה"ס, כאשר הוא שם לנגד עיניו את טיפוח המצוינות וסיוע לכל תלמיד על ידי תפירת חליפה אישית וייחודית, יכול לממש את מטרותיו החינוכיות, לימודיות וערכיות. כל זאת מתוך תפיסה חינוכית הרואה את התלמיד כאדם המביא עמו עולם שלם משלו, ובו בזמן עומדת על גבולות, לקיחת אחריות ולמתן כבוד לזולת.
 

תכניות העשרה בתיכון

תכניות ההעשרה בתיכון הן תכניות תוספתיות הנקבעות לפי צורכי ביה"ס ובהתאם לרצון לאפשר לתלמידים התפתחות אישית בתחומי לימוד מגוונים יותר. התכנית מתואמת עם וועד ההורים הבית ספרי, וממומנת באמצעות סל התלמיד הנגבה מההורים ותקציב משלים מהמועצה.

להלן תכניות ההעשרה בשנת הלימודים תשע"ט:

  • חדר מוסיקה - בו התלמידים מוזמנים לנגן וליצור בהנחיה של ארז גל אור.
    החדר פתוח לשימוש התלמידים פעמיים בשבוע ונהנים ממנו תלמידי ז-יא'.
  • תכנית מצויינות
  • תכנית האצה במתמתיקה של אונ' בר-אילן.
  • תכנית סיורים לימודיים לפי מגמות הלימוד השונות
  • תכנית תגבור בהוראה מתקנת לתלמידים בעלי ליקויי למידה.

 

תכנית מל"א (מרחב למידה אחר):

בחטיבת הביניים פועלת תכנית מל"א למניעת נשירה סמויה וגלויה. התכנית פועלת ליצירת מענה ייחודי לתלמידים הזקוקים לכך, וליצירת מרחב בו יוכל כל תלמיד ותלמיד לקבל מענה אישי ומעצים מעבר למה שניתן לו בכיתת האם שלו. התכנית כוללת חיזוק לימודי, שילוב של מסעות ופעילות שטח, תרפיה במוזיקה, חונכות אישית, עבודה קבוצתית ועוד.

 


תאריך עדכון אחרון של עמוד זה: 29/03/2016

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!
התחברו על מנת לפרסם תגובה