מושגים

דמי קישוריות:

קישוריות הוא החיבור שנוצר בין רשתות של מפעילים שונים, כאשר אנחנו מתקשרים למנוי שהוא לא ברשת שלנו, אלא ברשת של חברה אחרת, לדוגמא, מסלקום לאורנג'.

מנוי שמתקשר למנוי ברשת אחרת נדרש לשלם עבור השימוש בזמן אוויר של אותה רשת. אלו הם דמי הקישוריות. 
לכאורה, התשלום על החיבור שנדרש בין השיחה שיוצאת מהרשת שבה אנחנו מנויים לבין הרשת של מקבל השיחה, 
הוא מבחינתנו חלק מהשירות שעליו אנחנו כבר משלמים לרשת שלנו. הבעיה היא, שאין לנו יכולת להפריד בין התשלום על הקישוריות לבין התשלום הרגיל עבור השיחה.

בשנת 2004 התחיל שר התקשורת דאז אהוד אולמרט בתהליך של הפחתת דמי הקישוריות. עד מהרה החלו חברות הסלולר במסכת של מאבקים, שימועים, עבודת לובינג אינטנסיבית וספינים אינסופיים שנמשכו 4 שנים. 
בסופו של התהליך הופחתו דמי הקישוריות מ-45 אגורות לדקה ל-22 אגורות לדקה. אהוד אולמרט קבע אז כי ההפחתה תהיה הדרגתית בפריסה ל-4 שנים.
החברות מצידן הקפידו להעלות את תעריפי השיחות בכל פעם, באופן שישמר את הרווחיות הגדולה שלהן. 
יש לציין שבעסקת סלקום, המחירים לא רק שלא עלו, אלא הם במגמת ירידה באופן מתמשך.

בשנת 2010 שר התקשורת משה כחלון החליט להפחית את דמי הקישוריות פעם נוספת, ובינואר 2011 אכן ירדו דמי הקישורית לכ- 6.8 אגורות לדקה. צעד זה הוזיל מאוד את עלויות העסקה שלנו והיא כיום אטרקטיבית מתמיד.

כיום החבילות הן במסלול ללא הגבלה ,אין חיוב על קישוריות בין מפעילי סלולר בארץ, לעומת זאת יש חיוב SMS וזמן אויר (קישוריות) בין מפעילים בארץ למפעילים בחו"ל.

 

SMS:

מסרון או באנגלית  Short Message Service. שירות SMS מאפשר להעביר הודעות כתובות קצרות באמצעות טלפון. תחילת השירות היתה בטלפון הסלולרי ולאחר מכן הוא הותאם גם לטלפון הקווי.

מאז הצגת השירות בשנת 1992 הוא הפך לפופולרי ביותר בכל רחבי העולם. בפיליפינים לדוגמה, מועברים יותר מסרונים מאשר שיחות קוליות. בשנת 2001 הועברו בעולם 250 מיליארד הודעות קצרות. זהו שירות הערך המוסף (Value Added Service) העיקרי שהצליח ברשתות של טלפונים סלולריים, מלבד התא הקולי.

בעקבות הצלחתו האדירה התפתח שירות מתקדם יותר של העברת מסרי מולטימדיה 
בהם תמונות וקול MMS Multimedia Messaging Service))

 

VPN  

(VPN (Virtual Private Network היא רשת וירטואלית פרטית המוקצית לחברי אותו ארגון. הרשת מאפשרת חיוג מקוצר  בתוך הארגון בין מכשיר סלולרי למכשיר סלולרי אחר או ממכשיר סלולארי לקו נייח.


תאריך עדכון אחרון של עמוד זה: 29/03/2016

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!
התחברו על מנת לפרסם תגובה