דלג לתוכן העמוד

סטודיו למיחדוש

מי אנחנו? 

שוקי וקובי, זוכי פרס אות הנגב לאיכות הסביבה 2019.

גדלנו והתחנכנו בעיר ב"ש. את בית הספר למיחדוש ייסדתי יחד עם בן זוגי קובי בשנת 2011, מתוך מענה על צורך פנימי שנבע מאבל ושכול על אבדן משפחתי הגרעינית.

קובי –אישי, עזב את עבודתו לאחר 17 שנה בחברת מטריקס והצטרף אלי למסע.

באותם ימים נושא המיחזור והשימוש החוזר עוד היה בראשיתו. לאחר שנחשפתי לנושא וזיהיתי את חשיבותו, החלטתי ללמוד אותו לעומק. ההבנה שכלכלה, סביבה, חברה ורוח הם הכלים להצלחה פיתחו אצלנו גישה חינוכית, רוחנית ומעשית שעל פיה פיתחנו את מודל המיחדוש.

עקרונות המיחדוש מבוססים על ערכים אנושיים וסביבתיים הבאים לידי ביטוי בכל פן בחיינו, החל מאופן גידול ילדינו ועד ליחס האישי שמקבל מאיתנו כל משתתף בתכנית שפיתחנו.

במסלול הלמידה שפיתחנו משתתפים תלמידי בתי הספר היסודיים והתיכוניים ובמהלכו אוספים התלמידים חפצים שנאספו בזבל, לומדים אודותם ומשפצים אותם בעבודה אישית המשלבת כלים מקצועיים ורוחניים. עם סיום העבודה מתקבל תוצר חדש המביא לידי ביטוי את עולמו הפנימי של התלמיד בשילוב עם ערכים סביבתיים וחברתיים.

התכנית שלנו מצליחה להביא את עולם הקיימות והמיחזור לאוכלוסיות נוער בסיכון.

פעילותינו החינוכית מתרכזת בעיקר בעבודה מול אוכלוסיות מוחלשות: מקלט חרום לנערות בסיכוי, אוכלוסייה בוגרת בעלת מוגבלויות, מערך דיור ב"עמותת יחדיו", אוטיסטים בוגרים בתפקוד נמוך ב"כפר האירוסים" –עמותת אלו"ט, בית הספר "ברנקו וויס" בבאר שבע.

עם הגיענו לערבה התיכונה, השתלבנו בעשייה חינוכית בבתי הספר היסודי והתיכון באזור. בנוסף לכך הנחינו מאות סדנאות למגוון רחב של אוכלוסיות לאורך השנים.

הדרכה: הכנת נדנדה>>