אודות

החברה לפיתוח ובנין הערבה בע"מ הינה חברה כלכלית בבעלות המועצה האזורית ערבה תיכונה ומשמשת כזרוע הביצועית שלה. החברה מהווה מנוף כלכלי לפיתוח וקידום האזור. 

החברה לפיתוח ובניין הערבה היא יחידה עיסקית, הפועלת להשגת מטרות רווח ומתפקידה לעסוק בייזום, תכנון, קידום, ניהול ויישום עבודות פיתוח ותשתיות ברחבי המועצה, בניית מוסדות ציבור, ובעיקר פרויקטים אזוריים ומקומיים עתירי הכנסה ומניבי רווח למען הקהילה. כל הפרויקטים והעבודות אותם יוזמת המועצה ולהם היא שותפה מושתתים על היבט ייחודי, המעמיד במרכז את רווחת הציבור, מתוך רצון לשמור על איכות חייו ולחתור כל העת לשיפור. הפרויקטים המבוצעים על ידי החברה לפיתוח בהכרח "משאירים את הכסף באזור". הכסף הזה חוזר לתושב בצורת שיפור שירות, שדרוג ואף פיתוח.

נאמנים להשקפת עולם זו, בכל העבודות המבוצעות על ידי החברה מושם דגש על רמת ביצוע גבוהה, הקפדה על זמן ביצוע מינימאלי ועמידה בלוחות זמנים ובתקציב שהוגדר. ההיכרות המעמיקה עם האזור וצרכיו, הידע שנצבר, ניסיון רב השנים ובעיקר התחושה שיש על מי לסמוך ויש מי שמקשיב, מעמידה את החברה לפיתוח בעמדת יתרון.

בתפיסתנו, החברה לפיתוח תספק שירות ומענה ללקוח משלב הרעיון ועד לסיום הבנייה ומבחינת הישוב, התושב, הנקלט מדובר בתחנת עצירה אחת וזהו יתרון עצום. יישובי המועצה נמצאים כיום בצומת מרכזית, שבכולם ישנה תוכנית להרחבה קהילתית, שתכפיל את כמות המגרשים בכל אחד מהם. בשלב הראשון, החברה שמה לה כיעד לנהל ולבצע את התשתיות ביישובים. במקביל, ברצוננו ללוות את התהליך המורכב הנוגע להקמת אגודה קהילתית במקביל לאגודה החקלאית הקיימת במושבים.  המשמעות היא, תוספת משמעותית של מגרשים שאינם חקלאים במושבים, כמו גם בספיר וצוקים, ועובדה זו מחייבת אותנו לפתח וליצר מקורות פרנסה שאינם נסמכים על חקלאות.

אנו רואים בקשר עם היזמים השונים מנוף לפיתוח, קידום השקעות, ויצירת מקומות עבודה. היזמים הפונים לחברה לפיתוח, יקבלו ליווי בהקמת העסק, סיוע בקשר מול הרשויות, חלופות למימון תוכנית עסקית ובחירת מסלולי הלוואות ליזמים - במסלולים שונים. אנחנו חייבים ליצור מצב בו הערבה תמצא כאטרקטיבית מספיק עבור יזמים מבחוץ כך שיעדיפו להשקיע כאן, על פני מקומות אחרים. מסלולי הפיתוח העיקריים הם חקלאות, תיירות ותעשייה.

חקלאות - פעילותה של החברה בתחום החקלאות מיועדת להרחבת המשקים החקלאיים ביישובי האזור. החברה לפיתוח עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם המו"פ החקלאי והמו"פ המדעי.

תעשייה - החברה מסייעת בקידום התעשייה באמצעות גיבוש תוכניות עסקיות ותמיכה בעסקים קטנים באמצעות היחפ"כ (יחידה לפיתוח כלכלי) ומקיימת קשר רציף עם מעו"ף דימונה (מרכז טיפוח יזמות).

תיירות - החברה עוסקת בקידום תכנית אב ותכניות מפורטות לפיתוח תיירותי, זאת במסגרת הפיתוח הציבורי של המועצה. 
 

אני מקווה כי תמצאו באתר מידע שימושי רב עבורכם ואני מזמינה אתכם לפנות אלינו, להתייעץ עימנו כי אנחנו כאן – בשבילכם !

נעמי בקר
מנכ"לית החברה לפיתוח

 

דירקטוריון החברה לפיתוח:

הדירקטוריון של החברה לפיתוח מורכב משישה נציגים, על-פי הפרוט הבא:

  • נבחר ציבור: מאיר צור - יו"ר .
  • שני נציגי מועצה: עינב דורי ועירית שחר.
  • שלושה נציגי ציבור: עז עפרוני, אורן מורגן, אוסי וינטר.

 


תאריך עדכון אחרון של עמוד זה: 30/05/2021

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!
התחברו על מנת לפרסם תגובה