משולחן ראש המועצה מס' 7 -22 ביולי 2021

לתושבים שלום. שמח לעדכנכם בפעילות המועצה האזורית והשלוחות בשבוע האחרון .


משולחן המועצה

לתושבים שלום,

חוק ההסדרים והגזרות על החקלאים:  השבוע פרסמו שר האוצר ושר החקלאות את המתווה שברצונם להעביר בחוק ההסדרים ובעיקרו, הורדת מכסים על יבוא תוצרת חקלאית ומעבר לתמיכה ישירה שמשמעותה העברת כסף לחקלאי בעבור כל דונם ביבול או יותר מענקי פיתוח והשקעות. התוכנית כפי שמוצגת כיום היא חיסול הגידולים בארץ ברוב הענפים. חוק ההסדרים נידון כמקשה אחת עם תקציב המדינה בתהליך אישורו, ולכן בכוונת שרים אלו לנצל את חובת העברת התקציב, אחרת תפוזר הממשלה.

אני מאמין שחברי כנסת כמו אלון שוסטר ורם בן ברק ואחרים, לא יצביעו בעד החוק גם במחיר של פיזור הכנסת. התנועות וארגוני החקלאים מתארגנים למחאה ציבורית ואנחנו נהיה חלק מהם. כאקט הצהרתי ראשון פרסמו ראשי המועצות כי לא תהיה קבלת קהל במועצות האזוריות ביום ראשון, 25/7.

ומאירועי השבוע האחרון ברחבי המועצה:

ביקור מקורות מים

הנחת צינור

מים בערבה

בשעה טובה החלה עבודת הנחת הצינור מצומת הערבה למערכת המים שלנו, מים שמגיעים ממתפיל המים באשקלון. בשלב הראשון הצינור יחובר למאגר בעידן לטובת מערכת המים כולה ובשלב השני ימשיך עד פארן ויספק מים מותפלים לכלל היישובים. כרגע מוקצב לנו מצינור זה 8.7 מיליון קוב מים בשנה.

על מנת להאיץ את העבודה ולסיים את השלב הראשון בתוך חמישה חודשים, חברת "מקורות" ורשות המים פיצלו את העבודה לחמישה קבלנים. במקביל, אנו פועלים מול רשות המים ו"מקורות" לחיבור הערבה בצינור משמעותי ממתקן ההתפלה באילת.

ביום ראשון, 18/7, יצאו מנהלי המועצה, בהדרכת גיל סלוין, מנכ"ל רשות הניקוז, לסיור במתקני הניקוז באילת על מנת ללמוד מקרוב על אפשרות הגדלתו לטובת מים לערבה. ברשות המים קיימת הסכמה עקרונית לצינור והמשימה שלנו היא לפעול למימוש העניין במהירות האפשרית.


דר אודי

נפרדים מד"ר אודי הר שמש

אנו נפרדים בתודה והערכה רבה מד"ר אודי הר-שמש, רופא המשפחה שלנו בערבה בעשור האחרון, עם פרישתו לגמלאות. את ד"ר אודי במרפאותיו, תחליף ד"ר אנקה גונטר – מומחית ברפואת משפחה שהגיעה אלינו לערבה לפני כשנה ומתגוררת עם משפחתה בעיר-אובות. מאחלים הצלחה רבה לד"ר אודי בהמשך הדרך, ולד"ר אנקה בכניסתה לתפקיד מיוחד וייחודי זה כרופאת משפחה בערבה.
אירוע פרידה והוקרה מד"ר מיכאל וד"ר אודי יערך ביום שני 13/9/21 בערב. פרטים נוספים יפורסמו בהמשך.

צילום: חנה גוטפלד מושב עידן


פגישה חינוך

פגישה עם צוות הניהול החינוכי באילת

ביום ראשון, 18/7 נסענו לפגוש את צוות הניהול החינוכי באילת שכוללים את ראשי אגפי החינוך, הרווחה והקהילה. הוצג בפנינו המודל החינוכי שפותח באילת, הרואה את הרצף הלימודי מגיל לידה ועד גיל 24 ואת עבודת המערכות המבוצעת בשיתוף פעולה וסינכרון מלא לרווחת התושב.


מופע בלט

מופע בלט

מופע בלט מיוחד ומרהיב ביופיו התקיים ביום חמישי, 15/7 במרכז קהילה ערבה בהשתתפות בני ובנות חוג המחול שהראו ביצועים ויכולות גופניות ואומנותיות מרשימות.

חוג המחול בערבה הוא דוגמה למצוינות. הצוות במרכז קהילה, המדריכים המקצועיים והמחויבים ומנהלת החוג לאורך השנים, אורנה אסף מלכה, שדורשת מעצמה, מצוות המורים והתלמידים את המקסימום ומצליחה ליצור קבוצה שמעלה מופע ברמה הגבוהה ביותר בכל קנה מידה.
כל הכבוד על עבודה קשה, נחישות, רצינות והתמדה.


מרכז שחייה ספיר

מרכז שחיה ערבה

המרכז למצוינות שחייה בערבה

אנו שמחים לעדכן על פתיחת מרכז השחייה בספיר. מרכז השחייה האזורי שנבנה על שטח של כ-3 דונם, בתמיכת JNF וקק"ל כולל 4 בריכות (בריכה חצי אולימפית, בריכה לימודית, בריכת פעוטות, בריכת שחרור). בהמשך צפויים להיפתח גם בריכה הידרותרפית חדרי סאונה, ג'קוזי וחדר כושר. המרכז הותאם לקליטת קבוצות תחרותיות, קיום תחרויות ארציות ומחוזיות, מחנות אימונים לנבחרות מהארץ ומחו״ל. הקבוצה הראשונה המתארחת אצלנו היא של נבחרת ישראל נוער בשחייה אומנותית (צורנית) המונה 22 בנות ובנים שהגיעה ביום שני, 19/7, ל-4 ימי אימון במרכז השחייה שלנו. בהצלחה לנבחרת.

המרכז יאפשר לתושבים שחייה לאורך כל השנה ויפתח לתושבים ביום שישי, 23/7. בחודשיים הראשונים יהיה פתוח לכולם ללא עלות, כחלק מהרצת המבנה. הרשמה תחל בחודש אוגוסט.
לפרטים נוספים>>


אולם ספורט חדש

ספורט בערבה

אולם ספורט משוכלל וחדש המאובזר ברמה גבוהה ובציוד עכשווי נבנה בתמיכת משרד התרבות והספורט ותורמי JNF ונועד לאימונים בענפי הספורט השונים. האולם החדש כולל מחיצה חשמלית המאפשרת הפרדה לתתי אולמות ואולם נוסף לאומנויות לחימה. חניכי קייטנות הקיץ בספורט כבר זכו ליהנות מכך.


בית ספר שדה חצבה

בית ספר שדה חצבה

ביום שני, 19/7 נפגשנו מור זילברשטיין, מנכ"ל המועצה ואני עם איריס האן מנכל"ית החברה להגנת הטבע, דורית אביהר מנהלת בי"ס שדה חצבה ועודד קינן, מנהל מתחם מייקרס ערבה.

הפגישה נועדה לסיעור מוחות וראייה כוללת כיצד להעמיק את שיתופי הפעולה מול החברה להגנת הטבע, הרחבת הפעילות והגדלת נפחי הפעילות. הכוונה היא לשמור על הציביון הייחודי של המתחם ולייצר אג'נדה ייחודית של שמירת סביבה וטבע שתהיה אבן שואבת למכינות קדם צבאיות ולגופים נוספים שיפעלו בשיתופי פעולה במרחב.


ביום שני, 26/7 יגיעו לסיור בערבה תת-ניצב סיגל בר צבי, סגנית מפקד מחוז דרום במשטרת ישראל וסגן ניצב משה זריהאן מפקד תחנת דימונה, במסגרתו ייפגשו עם התושבים. המפגש יתקיים בשעה 11:00 בבוקר במרכז המשתלמים בספיר.  זוהי הזדמנות עבורכם, התושבים, להעלות סוגיות או בקשות הקשורות בעבודת המשטרה באזור.

אני מזמין אתכם לפנות אלי בנייד: 052-3666066 ובמייל: meir@arava.co.il בכל עת ולכל עניין וצורך

שלכם,

מאיר צור, ראש המועצה 

תמונת נוף