משולחן ראש המועצה מס' 10 - 2 בספטמבר 2021

לתושבים שלום. שמח לעדכנכם בפעילות המועצה האזורית והשלוחות בשבוע האחרון .


משולחן המועצה

לתושבים שלום,

בפרוס השנה החדשה אני מאחל לכולנו שנה טובה ומתוקה, שנת עשייה, יצירה, צמיחה, פריחה ושגשוג בכל התחומים. שנת בריאות הגוף והנפש, שנה של אחדות, שלום ואהבה.

ומאירועי המועצה:

שנה טובה

ושוב נצאה אל הדרך...

לאחר תקופה מלאת תהפוכות ואי בהירויות, שנת הלימודים שוב נפתחת כסדרה בכל מוסדות החינוך בערבה התיכונה ו-1,200 ילדי מערכת החינוך עשו דרכם למוסדות החינוך בבוקרו של ה-1/9. בחודשים האחרונים עמלו במרץ במחלקת החינוך, בשיתוף מחלקות התפעול, הבינוי וההנדסה, הביטחון, ההסעים, השירותים החברתיים, צוותי הניקיון, הבריאות וכמובן גזברות המועצה כדי שנוכל להגיע לרגע הזה. בתי הספר שופצו במראה עדכני והותקנו בהם מתקני משחק וחצר לרווחת הילדים. השנה, ייפתח לראשונה מסלול תורני בבית הספר היסודי שהפך לקריית חינוך בה מתקיימים זה לצד זה המסלול הממלכתי, המסלול האנטרופוסופי והמסלול התורני. באופן שכולם נמצאים יחד תחת קורת גג אחת ותחת מוסד אחד, ומאידך, ישנה האפשרות לתלמידים ולהורים להעמיק, לפרוח ולהתעצם במסלול המתאים להם ביותר. במסגרת הסכם מול משרד החינוך, קיבלנו השנה תוספת של25% בשעות הלימוד. ברכות רבות לתלמידי הגנים ובתי הספר, לצוותי החינוך וההוראה, לצוותי הניהול והערכה רבה לכל מחלקות המועצה שפעלו בסינכרון, שיתופי פעולה מאמץ ואחדות.


ביקור שר החקלאות

ביקור שר החקלאות, עודד פורר  30/8

ביקור שר החקלאות

ביום שני, 30/8 הגיע שר החקלאות, עודד פורר לביקור היכרות עם החקלאות הייחודית בערבה התיכונה וצרכי החקלאים.
אל השר התלווה חה"כ מאיר יצחק הלוי שביקר אצלנו גם בשבוע שעבר.
הוצגו בפני השר וחה"כ יצחק הלוי התרבות החקלאית בערבה, פרויקטי עבר כמו שת"פ עם ירדן באשר למיגור זבוב הים התיכון, ייחודיות הערבה, רמת החקלאות הגבוהה ועמידה בתקני ייצוא מחמירים. השר נחשף לסיפור המים בערבה, עודכן על משטר מים קפדני הפועל אור למכסות והקצאות מדויקות. בשורה התחתונה, נדרשת באזור התייחסות שונה והחרגה.

לאחר ביקור קצר במרכז המבקרים ויידור, ג'בל חופירה, משק גינת בעין יהב וחממות צופר, נפגש השר יחד עם יותר מ-50 חקלאי הערבה שהציגו בפניו בשיח טעון את השלכות רפורמת החקלאות על החקלאות והחקלאים. שוחחנו עם השר על מענקים, עובדים זרים, הכשרות קרקע, מחקר ופיתוח וכמובן בקשתנו להובלת מהלך מחולל שינוי במיתוג הערבה כאזור החקלאי הראשון בעולם המקיים שימוש דו תכליתי על כל הקרקעות החקלאיות באזור לטובת פרויקט אגרו וולטאי. כלומר, שילוב פאנלים סולאריים ומתקני ייצור חשמל באנרגיה מתחדשת על קרקע חקלאית.

 


 

הרמת כוסית

הרמת כוסית לקראת ראש השנה.

הרמת כוסית עם עובדי המועצה

עובדי המועצה והשלוחות (מרכז קהילה, חברה לפיתוח ומו"פ) התכנסו ביום שלישי, 31/8 להרמת כוסית לקראת ראש השנה ופתיחת שנת הלימודים במוסדות החינוך ובמרכז קהילה. התרגשתי להיפגש ולראות את כולם זה לצד זה. הודיתי על עבודתם המסורה, עשייתם הציבורית, תחושת השליחות ומתן השירות לציבור לאורך השנה האחרונה ובפרט בצל אתגרי מגפת הקורונה. ניצלנו הזדמנות זו כדי לספר ולעדכן על פרויקטים חדשים בתחום המועצה.
מנהלת מרכז קהילה עדכנה על שיפוץ והרחבת קומפלקס חדש שיפעל לאחר החגים הכולל חללי פעילות מותאמים לגיל השלישי. מדובר ביצירת חללים קטנים המאפשרים התייחסות אישית ופרטנית לכל פרט בקהילה ובכך אנו מרחיבים את אפשרויות הבילוי עבורם בקצב ובמידה המתאימה והנכונה עבורם.
כולנו תקווה ותפילה כי שנת הפעילות החדשה תביא עימה גם בשורות חדשות בתחום הבריאות ונוכל במהרה להחזיר לפעילות מלאה את אולם התרבות האזורי ולשלב פעילות תרבותית שכולנו מחכים לה בקוצר רוח וכיליון עיניים. בתוך כך אני שב וחוזר, אנא שימרו על ההנחיות וההוראות בהקפדה יתרה ושתהיה לכולנו שנה טובה ומתוקה, שנת בריאות ועשייה ברוכה.


פגישה עם הנהגים

מפגש עם נהגי המועצה

שיחה עם נהגי המועצה

לקראת פתיחת שנת הלימודים, הזמנתי את נהגי המועצה האזורית לשיחה על נהיגה בטוחה, נסיעה זהירה ואיטית והתנהלות ההיסעים לצד מגיפת הקורונה. מור זילברשטיין, מנכ"ל המועצה, אלעזר פויכטונגר, מנהל מחלקת החינוך, עינב דורי, גזברית המועצה ואני, הודינו לנהגי המועצה על עשייתם ולצד זאת, הנהגים הונחו להקפיד על עטיית מסיכות שלהם ושל הילדים העולים להסעות הבוקר והצהריים. הורים יקרים, אנא הקפידו על כך. בדיווחי פיקוד העורף ומשרד הבריאות, אזור הערבה התיכונה הוא עדיין אזור ירוק. נוכל להמשיך לשמור על כך, רק במשמעת עצמית, אחריות אישית והקפדה על ההנחיות וההוראות.


אני מזמין אתכם לפנות אלי בנייד: 052-3666066 ובמייל: [email protected] בכל עת ולכל עניין וצורך

שלכם,

מאיר צור, ראש המועצה 

תמונת נוף