משולחן ראש המועצה מס' 12 - 7 באוקטובר 2021

לתושבים שלום. שמח לעדכנכם בפעילות המועצה האזורית והשלוחות בשבוע האחרון .


משולחן המועצה

לתושבים שלום,

תקופת "אחרי החגים" כבר כאן ואנו מרגישים תנועה, תזוזה והתרחשות מבורכת במסדרונות המועצה. נפתחו השבוע חוגי המתנ"ס לרווחת הקהילה ופעילות הקתדרה לבני הגיל השלישי. בתחילת השבוע יצאה לדרכה הסעת חיילים ראשונה לתחנה המרכזית בבאר שבע והחל משבוע הבא גם הסעות למוקדי בריאות בבאר שבע לזקוקים לכך. בימים אלו אנו מאשרים ומדייקים את תוכניות העבודה של המחלקות השונות לקראת תקציב 2022 שיובאו להצגה ואישור במליאת המועצה.

ומאירועי המועצה:

כנס מתעניינים בערבה

כנס מתעניינים בערבה

ביום שישי, 1/10 התקיים מפגש עם מתעניינים, מכל רחבי הארץ, למעבר להתגורר בהרחבות, בישובים שלנו בערבה. השנתיים המטלטלות האחרונות, בעקבות מגיפת הקורונה, גרמו לרבים מאיתנו לתובנות באשר למהות החיים ואיכותם, הסביבה והקהילה שאנחנו רוצים שתעטוף אותנו, ובעקבות כך לחישוב מסלול מחדש. משמח לראות שהערבה ממוצבת אצל זוגות צעירים רבים כמקום איכותי, קהילתי, חינוכי כאשר רבים מהמשפחות החדשות, והבנים החוזרים, רוצים להיות חלק ממנה. אנו פועלים כל העת, על מנת שחזון הפרחת הערבה ימשיך ויתקיים, והקהילה שלנו תמשיך להיות מאוחדת, מיוחדת ומיטיבה לכל.

צילום: יונתן נריסנה


הסעות חיילים

הסעות חיילים לבאר שבע

אנו מעניקים במועצה שירות חדש לחיילים ושנת שירות וביום ראשון, 3/10 יצאה הסעת חיילים ראשונה לתחנה מרכזית באר שבע עליה עלו כ-20 חיילים.

אנו נמצאים כעת בשלב "הרצה" ובחינת נחיצות השירות ותועלתו לחיילים. בשלב הניסיון, ההסעות הנ"ל יאורגנו דרך הלישכה שלי. בהמשך, לאחר התאמת השירות לצרכים, תיאום זמנים ודיוק רישום, הארגון יעבור למחלקת צעירים במרכז קהילה.

בעשור האחרון חוויתי בנסיעותיי לתנועת המושבים את הלחץ של החיילים בחיפוש טרמפים לימי ראשון. אני מאמין שהסעה מאורגנת לתחנה המרכזית בבאר שבע תעזור ותקל על החיילים.

ההסעה תצא גם ביום ראשון הקרוב, 10/10. ההסעה ללא עלות אך מחייבת רישום מראש בשל מספר המקומות המוגבל.
אנא הירשמו בקישור המצורף>>

שימרו על עצמכם, צאו בשלום וחיזרו הביתה בשלום.


תיק תושב

תיק תושב

המועצה האזורית מצטרפת לשירות "תיק תושב", שקיים ברשויות רבות בארץ, שמאפשר לתושבים גישה אינטרנטית זמינה, מהירה, נוחה ופשוטה לקבלת מידע ותשלום שוברים. הממשק הידידותי של האתר מאפשר לכל תושב או בעל עסק ברשות לקבל מאתנו שירותים במגוון נושאים, בכל שעה ביום, מכל מחשב. השירות יחסוך מכם ריצות למשרדי המועצה, המתנה, שיחות טלפון ארוכות, אי הבנות וטרחה. כל המידע לו אתם זקוקים מצוי באתר וזמין אליכם 24 שעות ביממה. בשלב הראשון אנו נתמקד בשירותי הארנונה ובתשלומי אגרות חינוך. תוכלו לגשת אל חשבון התושב שלכם במועצהלצפות במצב החשבון העדכני ולבצע תשלומים בפשטות ובמהירות. פורטל תיק תושב עומד בתקני האבטחה הבינלאומיים הנהוגים ברשת האינטרנט והמידע מועבר רק למשתמש שזוהה במערכת.

לפרטים נוספים>>


רופאים

פרידה מרופאי הערבה

ביום שני, 4/10 נפגשנו לערב מרגש של הערכה והוקרה לרופאי המשפחה המצוינים שלנו עם יציאתם לגמלאות. ד"ר מיכאל ריבקין לאחר 25 שנים וד"ר אודי הר שמש לאחר 10 שנים. הודינו להם מקרב לב על עשייתם המקצועית, המומחיות, המסירות רבת השנים ותרומתם הרבה למען בריאות תושבי הערבה התיכונה. שוחחנו על החיבור העוצמתי בין רופא הכפר לחברה ולקהילה. רופא בפריפריה הוא הרבה יותר מרופא, הוא ידיד נפש. לשמחתנו בערבה השירות הרפואי נשען על אנשים איכותיים וערכיים שמהווים דוגמה ומופת לקהילה כולה. דרך צלחה בהמשך ותודה גדולה מכולנו.


הסעות בריאות

הסעות למרכזי בריאות

שירות נוסף חדש שיחל משבוע הוא הסעות בריאות. יום נסיעה מאורגן לדימונה ובאר-שבע לצורך נסיעות בריאות ושירותי טיפול הניתנים מחוץ לאזור. קו ההסעה יפעל אחת לשבוע בימי שלישי החל מתאריך ה-21/10/12 ויעבור במוקדי בריאות מרכזיים בדימונה ובאר-שבע )מרפאות קופת-חולים, ביה"ח סורוקה, מכוני בריאות וכו׳(

לפרטים נוספים >>


כיתת העתיד

מעבדת הדימיון/כיתת העתיד

בשבוע שעבר הציג לי איש ההייטק, אורי בן ארי, את החזון שלו לכיתת העתיד הכוללת מעבדת דמיון ומרחב תגליות אינטראקטיבי לבניית כישורי חיים לעתיד. זאת, במסגרת מיזם חדשני של "קרן אתנה" שתכליתה יצירת תוכניות במרחב הדיגיטלי לתועלתם של הצוותים החינוכיים והתלמידים.

מדובר בפרויקט חדשני מסוגו בארץ, הרפתקאה מעוררת השתאות.

תארו לעצמכם שאתם נכנסים לכיתה ללא לוח וללא שולחנות. המורה נכנסת ומכבה את האור. על הקירות מופיעה סביבה - כל סביבה שרק ניתן לדמיין וברגע אחד מעבירה את הכיתה אל תוך מערת האדם הקדמון, גוף האדם, שונית האלמוגים שמתחת למים או אפילו מוזיאון הלובר בפריז.

בזמן שהמורה מעבירה את השיעור ואת הפרטים החשובים, על הקירות מופיעים הסברים ומשימות, והילדים יכולים לדמיין, לגעת ולהשתתף באופן פעיל בשיעור, שלא רק מספר להם תיאורטית, אלא מאפשר ומזמין אותם להיות חלק מהחוויה. 

מאוד התרשמתי מההצגה ובהמשך ניסע יחד עם אלעזר פויכטונגר, מנהל מחלקת החינוך וצוות החינוך כדי להתרשם ולבחון התאמות אלינו לערבה ואני אעשה כל מאמץ שכיתת העתיד הדיגיטלית תגיע לערבה במהרה בימינו. אני מאמין שכל תלמיד בערבה זכאי לקבל את כל האפשרויות בדיוק כמו ילד בת"א, רמת השרון או כל מקום אחר גם אם מדובר בעלות גבוהה מאוד.


חיסונים לעובדים זרים

מבצע חיסונים לעובדים הזרים והמשתלמים

בימים האחרונים הסתיים מבצע החיסונים השלישי לעובדים הזרים והמשתלמים בערבה שנמשך כשבוע במרפאות הישובים פארן, צופר, עין יהב ועידן יחד עם חצבה.

במבצע חוסנו למעלה מ- 2,500 עובדים וסטודנטים.

אנו מקווים כי מבצע זה יסיע להשבת שגרת הבריאות ושגרת הפעילות אצל העובדים והמשקים החקלאיים.

תודות מקרב לב לצוות הרפואי האזורי.

צילום: אורן קורין

ולסיום, ברכות רבות למושב פארן שחוגג מחר יובל לקיומו. עלו והגשימו.


אני מזמין אתכם לפנות אלי בנייד: 052-3666066 ובמייל: [email protected] בכל עת ולכל עניין וצורך

שלכם,

מאיר צור, ראש המועצה 

תמונת נוף