משולחן ראש המועצה מס' 14 - 4 בנובמבר 2021

לתושבים שלום. שמח לעדכנכם בפעילות המועצה האזורית והשלוחות בשבוע האחרון .


משולחן המועצה

לתושבים שלום,

השבוע נפרדנו מפרופ' (אמריטוס) אבישג זהבי לבית קדמן. אבישג, בת 99 במותה הייתה חוקרת ובוטנאית ורבים ממחקריה נערכו בערבה. אבישג הייתה יד ימינו של בעלה, פרופ' אמוץ זהבי, שנפטר לפני ארבע שנים והיה זאולוג וזוכה פרס ישראל במחקרו על הזנבנים, אותו ביצע במשך עשרות שנים במושב חצבה. אמוץ ואבישג ז"ל נטמנו במושב חצבה ושמור להם מקום של כבוד בליבנו כמפתחי הערבה.

ומאירועי המועצה:

24 שבע

עשרים וארבע שבע 

מושב עין יהב הפיק השבוע ערב מרגש ומושקע במיוחד שכולו הערכה והוקרה לאחת הדמויות המשמעותיות בחיי המושב, הקהילה והאזור – האחות המיתולוגית של כולנו, שבע כהן. במהלך עשרות השנים ידעה שבע, באצילות האופיינית לה, להתעלות מעל כל מחלוקת ולהיות נאמנה למקצוע הרפואה ולתת שירות מסור, מקצועי, אדיב וזמין, איך לא, עשרים וארבע שבע... שבע יקרה, את מודל השראה וחיקוי. נאחל לך בריאות, אריכות ימים ונחת.


הולכים בשביל הבריאות

הליכה בשביל הבריאות 

גם השנה התקיים הפנינג פעילות בית ספרי לציון יום ההליכה הבין לאומי. צעדת הליכה בשבילי המדבר על רקע נופי בראשית עד לאגם שבפארק ספיר, שם אכלו הילדים ארוחת בוקר של בריאות, הופעלו בתחנות ספורטיביות וחוויתיות. זהו שיתוף פעולה נושא פרי של בית הספר היסודי, מחלקת החינוך, מחלקת הספורט במרכז קהילה ומחלקת הבריאות שמקדמת את מתווה "אפשרי בריא" הקורא לחינוך לצריכת מזון בריא, הפעלת הגוף והזנת הנפש. וכמו שהגדיר הרמב"ם את הבריאות – בולם רוגזו, יפחית אוכלו ויגביר תנועתו.

צילום: עירית שחר


גבעת אזרוח, חצבה

גבעת האיזרוח בחצבה 

נפגשנו ביום, ראשון, 31/10, עם המתכנן צביקה פסטרנק בנושא פרויקט גבעת האיזרוח בחצבה, אתר מורשת להיאחזות הנח"ל וההתיישבות בחצבה. זהו פרויקט מקסים של מושב חצבה שקורם עור וגידים. במסגרת הפרויקט ישוחזר מתחם ההיאחזות שייעטף בשביל טבע נעים שיחשוף את המבקרים לסיפור ההתיישבות בחצבה ולחוויה החקלאית הקיימת כיום. 

תמונה: באדיבות ארכיון חצבה


שמורת שיזף צילום גילה טל

פריסת סיבים אופטיים ביישובי הערבה

בשעה טובה ומוצלחת בהמשך למכרז הכבלים, נחתם היום (חמישי, 4/11) ההסכם מול החברה המבצעת, חברת טלזר 019, ואנו יוצאים לדרך. אנו צופים כי בחצי שנה הקרובה ייפרסו בכל יישובי הערבה סיבים אופטיים לרווחת כולנו. מדובר במהלך שישפר דרמטית את האינטרנט בערבה וכמובן יביא שינוי במציאות התעסוקתית.

בתמונה: שמורת שיזף. צילום: גילה טל 


אושרת קוטלר

השתלמות תקשורת למנהלי המועצה

אושרת קוטלר, עיתונאית, סופרת, אשת טלוויזיה ומגישת חדשות הגיעה לערבה ונפגשה עם כ-30 מנהלי המועצה לשיח על תקשורת המונים ותקשורת ארגונית ופנים ארגונית. שוחחנו על ההבדלים בין התקשורת המסורתית לזו שמנוהלת ברשתות החברתיות, על עקרונות הניו-מדיה, מה מעניין כיום את התקשורת, מה נחיצות התקשורת בעולם שבו המידע זורם כמו מים ואיך הכי נכון לתקשר עם הלקוחות.


שר התרבות והספורט 

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, הגיע לערבה לפתיחת פסטיבל הסרטים. במסגרת זו נפגשנו עימו והצגנו לו פרויקטים בתחום התרבות והספורט הדורשים את מעורבותו ותמיכתו.

בין הנושאים שהועלו שוחחנו על פרויקטים מחוללי שינוי ומשני מציאות כמו הקמת להקת מחול מקצועית ואקדמיה לספורט וכן שדרוג מתקני תרבות וספורט ביישובים.

צילום: אדוארד קפרוב


סיור איכות הסביבה

איכות הסביבה 

ברוך ובר, מנהל מחוז דרום במשרד להגנת הסביבה הגיע לבקר בערבה ביום רביעי, 3/11 ועמד מקרוב על נושאי פסולת אורגנית ומציאת פתרונות קצה, הפיכת גזם לקומפוסט, פסולת לא אורגנית, שיקום אתרי פסולת במסגרת הקרן לשטחים פתוחים, אתר בוצה אזורי, תקנים ורגולציה של מתקנים לייצור אנרגיה מפסולת חקלאית. סוכם לבחון כמה אפשרויות לטיפול בפסולת.


אילוסטרציה - חשמל

שדרוג תשתיות חשמל בערבה

ביום שלישי (2/11) נפגשתי יחד עם מור זילברשטיין, מנכ"ל המועצה ורונן שלכט עם בכירי חברת החשמל ונציגי מחוז דרום. לשמחתנו, התבשרנו כי בקשותינו אושרו ויש כיום תוכניות פיתוח מאושרות ומתוקצבות ולפיהן עשרות מיליונים יושקעו בערבה התיכונה באופן משנה מציאות ולקראת החורף הקרוב תפתח תחנת משנה (תחמ"ש) עם קו חשמל נוסף באזור חצבה. על הפרק חיזוק תשתיות חשמל וקידום נושא אנרגיה סולארית. פעולות אלו יאפשרו הגדלת P.V כלומר אישורים למערכות סולאריות והמשימה שלנו היא לקדם את הביצוע ככל שניתן.


עשור לפסטיבל הסרטים בערבה

עשור לפסטיבל הסרטים

השנה נציין עשור לפסטיבל הסרטים, אחד המיזמים המוצלחים באזור. גם השנה יוצגו סרטים מקוריים, יתקיים מפגש עם היוצרים ואנשי קולנוע מכול העולם יגיעו ליהנות מבית הקולנוע של הטבע. אישיים רבים וחשובים כיבדו אותנו השנה בנוכחותם ובהם שר התרבות והספורט, חילי טרופר, שגריר אוסטרליה, נספחת התרבות מפולין וגארי ויידור.

מהרו להזמין כרטיסים >>

 

 


אני מזמין אתכם לפנות אלי בנייד: 052-3666066 ובמייל: [email protected] בכל עת ולכל עניין וצורך

שלכם,

מאיר צור, ראש המועצה 

תמונת נוף