עדכונים ממרכז קהילה 27/7

טעימה מפעילויות מגוונות בחודש יולי.


הימים חולפים, ובלי ששמנו לב, חודש יולי כמעט הסתיים לו.

להלן טעימה מהפעילויות המרכזיות שהתרחשו החודש:

ביה"ס של החופש הגדול

כ- 150 ילדים מכיתות א-ג השתתפו בקייטנת בית הספר של החופש הגדול. גם השנה הוקדש כל שבוע לתחום חווייתי אחר: בשבוע מדע למדו הילדים על תעתועי ראייה, תזונה נכונה, עזרה ראשונה ושיווי משקל. בשבוע הקרקס הם למדו ללכת על קביים, לרכב על חד אופן ולאזן חפצים, בשבוע האמנות יצרו באמצעות תאטרון, סיפורים ואומנות. תודה גדולה לצוות המדריכים המקצועיים והצעירים, למדריכים האוסטרלים שהגיעו דרך שותפות ערבה אוסטרליה, ולימדו אנגלית, לרכזת הקייטנה – רינת בן זמרה וסגניתה מאיה ברקוביץ, ולצוות המנהלה במרכז הקהילתי. כולם ביחד יצרו במסירות ובמקצועיות קייטנה מעולה!

בית ספר של החופש הגדול

בית ספר של החופש הגדול


במהלך הקייטנה, הדריכו מגשרים ממרכז הגישור והדיאלוג בערבה פעילויות בנושאים: פתרון בעיות, קבלת השונה ושיתוף פעולה.
הילדים השתתפו במעגלי תיפוף לחיזוק ההקשבה, והוקמה פינת גישור לפתרון קונפליקטים מחיי הקייטנה.תודה גדולה לתמר שנאן – רכזת מרכז הגישור, ולצוות המגשרים, על התכנים החשובים.

מעגל תיפוף

 

גישור בקייטנות


מחנה כדורסל בנות

החופש נפתח במחנה אימונים חדש ל 23 שחקניות כדורסל, בריכוזה של לילך גוטפלד. השחקניות התאמנו באינטנסיביות והשתתפו בסדנאות בנושאים שונים – עמידה במטרות, שפה מגשרת, תזונה בריאה ועוד. תודה גדולה ללילך ולמאמנים שהצטרפו אליה. ענפי הספורט לבנות ונערות התפתחו השנה באופן משמעותי בזכות עבודתה של לילך. אנו בטוחים שמגמת הצמיחה תימשך גם בשנה הבאה.


מחנות ג'ודו

כ 40 ספורטאים התאמנו במחנות הג'ודו שהסתיימו אתמול. גם ענף הג'ודו צמח השנה הודות לעבודתו המקצועית והמסורה של המאמן יעקב דרק. הספורטאים הצעירים השתתפו בארבעה אימונים כל יום, שיפרו מיומנויות, חיזקו את הכושר הגופני ואת כושר ההתמדה. זהו מחנה מאתגר מאוד מבחינה גופנית, הילדים עבדו יפה והפגינו נחישות מרשימה. תודה גדולה ליעקב!


מחנה ספורט

30 ילדי א-ג השתתפו במחנה ספורט בריכוזה של רעות שיפמן צורף. הילדים התנסו בענפי ספורט שונים: משחקי כדור, ג'ודו, שחייה ואקרובטיקה אווירית לחיזוק הגמישות, היציבה, משמעת ואומץ. תודה גדולה למאמנים, לנדין קויטנר מביה"ס לאקרובטיקה אווירית באילת, ולרעות על ארגון מחנה ספורט מגוון ומקצועי.


כדורסל בנות

כדורסל בנות

מחנה ספורט א-ג


מחנה ספורט א-ג


גודו א-ג

ג'ודו א-ג

גודו ג-ו

ג'ודו ג-ו

מחנה ספורט א-ג

מחנה ספורט א-ג


טיול קיץ לילדי ד-ו

כ-130 חניכים ומדריכים השתתפו השבוע בטיול קיץ מהנה בצפון. הילדים טיילו במים הצוננים במג׳רסה ובפארק הירדן, התנסו בבניה מחנאית ביער לימונים, השתתפו בפעילויות חברתיות ואתגריות מגבשות, ומפגש עם בני גילם ממועצות אחרות במחוז דרום. על אף מזג האוויר השרבי והמתיחות הביטחונית בצפון, הטיול היה מוצלח מאוד. תודה גדולה לעדי לב, צוות המדבי"ם הגרעינרים, המדצ"ים וההורים המלווים על עבודתם המסורה שיצרה חוויה טובה ומשמעותית לילדים.

טיול קיץ בצפון

טיול קיץ ד-ו


על גלגלים ד-ו

הסיבוב הראשון של "על גלגלים" לכיתות ד-ו היה בנושא קרקס ושונות חברתית. הילדים השתתפו בסדנת קרקס בהנחיית צוות קרקס הנגב, השתתפו בתחרות מאסטר שף קיץ, וביום השלישי נסעו ללונה פארק ובילו שם יום נהדר בין המתקנים. תודה רבה לעדי ברייטמן על ריכוז והנחיית התכנית, ולמדצ"ים שהפעילו את הילדים. הסיבוב השני – הישרדות עם "דרך לוטן".

על גלגלים ד-ו

על גלגלים ד-ו


הקתדרה של החופש הגדול לגיל השלישי

הקתדרה לגיל השלישי מציעה במתכונת הקיץ – סדנאות אומנות, שיעורי ערבית והרצאות מעניינות, לצד ארוחת בוקר מפנקת מ"המטבח".

אנו שמחים על המפגש הנעים שממשיך גם בחופשת הקיץ, ומזמינים אתכם גם למפגשים הקרובים, בימי שלישי עד ה 14/8.

חוגי יצירה

תוצרים מסדנת יצירה בהנחיית ג'ודית אברהם


קולנוע ערבה

כ 150-200 איש הגיעו החודש לכל אחד מסרטי הקולנוע החדשים המוצגים באולם רוזנטל. השבוע הוקרן באופן מיוחד בשעות אחה"צ סרט לילדים. לצערנו, המזגן לא הצליח להתמודד כראוי עם מזג האוויר השרבי.
אנו מתנצלים בפני הקהל שהגיע והזיע. נחדש את סרטי הילדים רק אחרי החגים, כשיתקרר.

בינתיים הקרנת הסרטים למבוגרים בשעות הערב תימשך כסדרה. אנחנו ממליצים לכם שוב בחום לרכוש כרטיסים מראש כדי להימנע מתור מיותר. נשמח לראותכם.

אולם רוזנטל, ספיר

פנינו לחודש אוגוסט

שפע של פעילויות עוד לפנינו – חניכי ז-ח  ייצאו למסעות פלמ"ח ובעקבות לוחמים, חניכי ד-ו ישתתפו בעל גלגלים, ואח"כ – קייטנת מדע, על גלגלים ז-ט, בא בלילה ועוד ועוד...

במקביל, צוות המרכז הקהילתי עסוק לצד הפעלת פעילויות הקיץ, בבניית התכנית לשנה הבאה. לקראת סוף אוגוסט תפורסם התכנית, וניפגש כולנו ב 6/9 במדברחוב לאירוע פתיחת שנה חגיגי ושמח!  

ללוח אירועים - כל מה שקורה בערבה >>

יאסו ערבה – מסיבת מבוגרים מגיל 26 ומעלה!

לרגל ט"ו באב, התקיימה המסיבה הראשונה של ליין הצעירים החדש, פרי יוזמתם הברוכה של "מדבריץ" – הדס עדין ומיכל מלצר, יחד עם אורי בראל, ובתמיכתנו.
כל הכרטיסים נמכרו! היה ערב מהנה מאוד, בתקווה לעוד כאלו גם בהמשך...

ט"ו באב תופס אותנו שוב בימים לוהטים במציאות הישראלית המורכבת, זמן טוב להשקיע באהבת חינם...  

אהבת חינם (מילים: זאב נחמה, אתניקס)

"נבוא בשלום זאת הדרך היחידה 
יגיע היום בו נדע שאפשר לחיות אחרת 
בלי מלחמת דתות בלי גדרות ודגלים 
בלי שנאות ישנות עם גיטרה צרודה 
שתנגן ותנגן ותנגן לנו עוד שיר אהבה... 

אם תמצא את השער כולנו נלך אחריך 
לא נשאר חלולים כי גם לנו יש לב שיודע 
לתת אהבת חינם בלי לרצות דבר 
שביל אבן עולה, ימים חדשים, חיינו מספיק במדבר"...

 

המשך קיץ נעים 

צוות מרכז קהילה ערבה

______________________________________________

|| דוברות מרכז קהילה ערבה || 

|| 08-6592260 ||   acc@arava.co.il

לוגו מרכז קהילה

 

 


תגובות

התחברו על מנת לפרסם תגובה
תגובתך התקבלה בהצלחה!